witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Dlaczego warto ubezpieczyć się na życie?

Średnia ocena: 4.50

Dziękujemy za oddanie głosu.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń, które będą miały miejsce w naszym życiu. Czy zawsze jesteśmy przygotowani na najgorsze? Czy zabezpieczyliśmy w odpowiedni sposób przyszłość swoją i swoich najbliższych?
polisa na życie

Wybierz sprawdzone rozwiązania

Pewność, że w trudnych momentach naszego życia nie zostaniemy bez środków finansowych i pomocy, da nam ubezpieczenie. To produkt, którego głównym celem jest ochrona bliskich na wypadek poważnej choroby, inwalidztwa, niezdolności do pracy bądź śmierci.
 
W Polsce ubezpieczenia na życie istnieją od ponad 200 lat i pocieszający jest fakt, że nasza świadomość ubezpieczeniowa z roku na rok rośnie. Według danych Polskiej Izby Ubezpieczeń w pierwszym kwartale 2015 r. ochroną objętych było ponad 1,2 mln Polaków.
 
Aby spać spokojnie...
 
W dzisiejszych czasach sytuacja wielu ludzi jest mało stabilna, niejeden z nas posiada kredyt, rodzinę. Chcąc być odpowiedzialnym musimy zabezpieczyć finansowo naszych bliskich na wypadek  nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą doprowadzić nawet do śmierci, ale również biorąc pod uwagę niepewną przyszłość emerytalną, powinniśmy pomyśleć zabezpieczyć również siebie. 
 
Aby spać spokojnie i nie bać się tego co przyniesie nowy dzień warto kupić ubezpieczenie na życie. Daje ono poczucie bezpieczeństwa oraz wiarę w to, że w razie naszej śmierci najbliżsi nie znajdą się w trudnej sytuacji materialnej. Wypłacone świadczenie umożliwi im m.in. spłacić zaciągnięte kredyty czy zobowiązania. Polisa na życie daje również możliwość oszczędzania na emeryturę.
 
Towarzystwa ubezpieczeniowe w swojej ofercie posiadają liczne rodzaje ubezpieczeń na życie. Niektóre z nich mają charakter jedynie ochronny, inne również oszczędnościowy.
 
… włącz ochronę
 
Schemat działania ubezpieczeń ochronnych jest prosty. Ubezpieczający w określonych w umowie odstępach czasu np. co miesiąc, pół roku, rok, itp. wpłaca składkę, która w całości jest przeznaczona na ochronę.

Jeżeli w czasie trwania umowy ubezpieczonemu nic się nie stanie, to wpłacone składki, mówiąc kolokwialnie  - przepadają. Jeśli jednak w tym czasie dojdzie do zdarzenia, które objęte jest  zakresem ochrony, towarzystwo wypłaca ubezpieczonemu bądź uposażonym określone w umowie świadczenie.
 
… włącz oszczędzanie
 
Ubezpieczenia na życie o charakterze ochronno-oszczędnościowym łączą w sobie dwie funkcje. Z jednej strony zapewniają ochronę i gwarantują tym samym wypłatę świadczenia na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia bądź śmierci ubezpieczonego, z drugiej zaś pozwalają gromadzić pieniądze.
 
Tego typu polisa na życie daje nam więcej możliwości. Nie tylko chroni finansowo naszych najbliższych, ale również pomaga zgromadzić kapitał, który może być spożytkowany w różny, wybrany przez nas sposób.
Możemy przeznaczyć go na przyszłą emeryturę (wówczas towarzystwo może nam wypłacać zgromadzone środki w określonych przez nas transzach), na lepszy start w przyszłość naszych dzieci, itp. W tego typu ubezpieczeniach wpłacana przez ubezpieczającego składka jest dzielona na dwie części. Jedna zostaje przeznaczona na ochronę, druga zaś na inwestycje.
 
… włącz myślenie
 
Ubezpieczenie na życie najczęściej kojarzy nam się ze zbędnym kosztem. Wiadomo, każdy zakłada, że będzie żył w zdrowiu i nie straci pracy. Posiadając rodzinę, bliskich, czy nawet kredyt powinniśmy być odpowiedzialni i zabezpieczyć się przed konsekwencjami finansowymi niespodziewanych zdarzeń. 
 
Towarzystwa ubezpieczeniowe w swojej ofercie posiadają szereg tego typu produktów, które można doskonale dopasować do naszej aktualnej sytuacji finansowej.
 
Redakcja portalu: polisynazycie.com.pl

Dopasuj najlepszą ochronę

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: