witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Jak określić cenę ubezpieczenia?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, na jakiej podstawie towarzystwo określa wysokość składki za ubezpieczenie na życie? Czy wiesz, że młodzi i zdrowi zapłacą mniej? Dlaczego tak jest?
polisy na życie

Sprawdź wysokość składki

Składka opłacana za ubezpieczenie na życie zależy od kilku elementów. Do głównych z nich należy wiek oraz stan zdrowia osoby ubezpieczonej.
 
Młodzi zapłacą mniej
 
Prawdopodobieństwo, że młoda osoba umrze jest mniejsze niż śmierć starszego człowieka. Właśnie dlatego warto kupić ubezpieczenie na życie, kiedy jest się jeszcze młodym, gdyż składka za ubezpieczenie jest oszacowywana na początku i obowiązuje przez cały okres ubezpieczenia.
 
Zdrowi zapłacą mniej
 
Towarzystwa przy wyliczaniu składki za ubezpieczenie na życie biorą pod uwagę również stan zdrowia klienta. Przy podpisywaniu umowy polisy na życie ubezpieczony musi wypełnić ankietę zdrowotną. Zawarte w niej pytania dotyczą stylu życia, przebytych i aktualnych chorób, itp. Po jej analizie ubezpieczyciel ma prawo wysłać klienta na badania medyczne, dzięki którym będzie miał całkowity obraz stanu zdrowia zainteresowanego.
 
Przy ocenie ryzyka towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę stan zdrowia w chwili zawierania umowy i nie mają prawa zmienić zasad ubezpieczenia nawet jeżeli w późniejszym czasie wystąpią jakiekolwiek problemy zdrowotne. Dlatego warto wykupić ubezpieczenie na życie będąc jeszcze zdrowym. Istotne jest również to, by w ankiecie medycznej podawać prawdziwe informacje. Jeśli towarzystwo dojdzie do tego, że podane w niej informacje nie mają pokrycia w rzeczywistości może nie tylko odmówić nam wypłaty świadczenia w przypadku zajścia objętego ochroną zdarzenia, ale również unieważnić umowę ubezpieczenia.
 
Za terminowe ubezpieczenie na życie zapłacisz mniej
 
Decydując się na zakup terminowego ubezpieczenia na życie zapłacimy niższą składkę. Polisa ta jest najczęściej zawierana na okres od 5 do kilkunastu lat. Jako że czas trwania umowy jest z góry określony, ubezpieczyciel może oszacować ryzyko śmierci klienta.
Jeżeli zaś zakupimy bezterminowe ubezpieczenie na życie, prawdopodobieństwo zgonu jest określane jako pewne, ponieważ najczęściej taka polisa jest opłacana do końca życia ubezpieczonego. Stąd ryzyko ponoszone przez towarzystwo jest wyższe, dlatego opłacana składka również również się zwiększa.
 
Kobiety płaciły mniej
 
Jeszcze parę lat temu składka za ubezpieczenie na życie dla kobiet była niższa. Wynikało to z prostych obliczeń, że przedstawicielki płci pięknej żyją dłużej od mężczyzn. A to oznaczało mniejsze ryzyko śmierci dla towarzystwa. Od 2011 r. na podstawie wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości dyskryminacja ze względu na płeć jest niedopuszczalna. Obecnie stosowane są te same kryteria w odniesieniu do mężczyzn jak i dłużej żyjących kobiet.
 
Korzyści są nieocenione
 
Polisa na życie to produkt, który ma za zadanie zabezpieczyć finansowo bliskich ubezpieczonego na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Oczywistym jest to, że zakup takiego ubezpieczenia na życie w pewien sposób obciąży nasz budżet. Jednakże odpowiednio dobrana polisa na życie, która będzie również uwzględniać naszą aktualną sytuację finansową, nie powinna być dla nas bardzo dotkliwa. Zawsze musimy pamiętać o korzyściach, jakie z niej czerpiemy oraz o tym, że im wcześniej kupimy ubezpieczenie, tym będzie ono tańsze. 
 
Redakcja portalu polisynazycie.com.pl

Wybierz ubezpieczenie dla siebie

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: