witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Umowa polisy na życie - na co zwrócić uwagę?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Przy podpisywaniu jakiejkolwiek umowy działaniem pożądanym jest wczytywanie się w drobny tekst. W przypadku polis na życie szczególną ostrożność należy zachować już na etapie ustalania warunków z doradcą ubezpieczeniowym, co pozwoli możliwie najlepiej dopasować produkt do indywidualnych potrzeb.

Fot. pixabay.com

    Sprawdź ubezpieczenie życiowe


Polisa na życie w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym tylko na pierwszy rzut oka wygląda podobnie. Dopiero po bliższym zapoznaniu się z proponowanymi warunkami okazuje się, że część oferty będzie co najmniej mało nieprzydatna i „nieżyciowa”. Choć polisa sama w sobie jest rozsądną formą zabezpieczenia – szczególnie w momencie założenia rodziny czy wzięcia kredytu. Ale jeszcze bardziej rozsądne jest wykupienie takiej polisy, która rzeczywiście będzie spełniać potrzeby ubezpieczonego.

Od wyboru do koloru

Przeglądanie ofert polis na polskim rynku ubezpieczeniowym należy zacząć od rozróżnienia pod względem liczby osób objętych ochroną. Ubezpieczenia dzielą się na indywidualne i grupowe. W czym różnica? Przede wszystkim w wysokości składki. W pierwszym przypadku osoba fizyczna zobowiązuje się do uiszczania składek na konto towarzystwa ubezpieczeniowego (TU). Z kolei pracownicy zatrudnieni w jednym przedsiębiorstwie mogą skorzystać z ubezpieczenia grupowego, które zapewnia w zależności od TU różne opcje, jak np. wypłatę „pieluchowego” po narodzinach dziecka.

Obowiązkowe OWU

Najlepsza polisa na życie to taka, która zawiera wszystkie elementy wskazane doradcy ubezpieczeniowemu przez klienta. Część umowy zawiera tzw. punkty stałe, co nie znaczy jednak, że nie ma możliwości rozszerzenia pakietu. Ale nawet gdy zapis o dodatkowej ochronie znajdzie się w umowie, trzeba dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU) i w razie wątpliwości zapytać doradcy o szczegóły. Takie postępowanie nie jest podyktowane podejrzliwością, ale zwyczajnym dbaniem o zakup polisy zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Nie ma bowiem nic gorszego, niż niedoczytanie szczegółów umowy, a w konsekwencji brak odszkodowania.

Produkty pokrewne

Kupujący ubezpieczenie na życie dzielą się na dwie grupy. Jedni chcą produktu maksymalnie uproszczonego zgodnie z zasadą: wpłacam określoną sumę przez określony czas, a w razie mojej śmierci ubezpieczyciel wypłaca wskazanym wcześniej osobom ustaloną kwotę. Druga grupa to ci, którzy ubezpieczenie chcą łączyć z inwestowaniem w ramach tzw. polisy ubezpieczeniowej. W obu przypadkach nie zaszkodzi wziąć pod uwagę kilka wytycznych: renomę TU na rynku ubezpieczeniowym, opinie innych klientów czy zakres ubezpieczenia – niektóre towarzystwa precyzują ofertę (np. nazwy chorób), ograniczając tym samym możliwość wypłacenia sumy odszkodowawczej.

Michał Ratajczak

    Dopasuj ubezpieczenie do swoich potrzeb

 

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: