witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Warto wiedzieć o polisach na życie

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Każda polisa na życie jest produktem złożonym, ale przez to może być dopasowana do indywidualnych potrzeb kupującego ubezpieczenie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników: rodzaj polisy, czas obowiązywania ochrony oraz częstotliwość opłacania składek.
polisa na życie

Jeszcze przed spotkaniem z doradcą ubezpieczeniowym warto przynajmniej w stopniu podstawowym zaznajomić się z produktem, jakim są polisy na życie. Jest ich kilka rodzajów: terminowe, bezterminowe, ochronne, oszczędnościowe, na życie, dożycie, posagowe i inwestycyjne. Wybór tej konkretnej zależy od potrzeb zainteresowanego nabyciem ubezpieczenia.

Dopasuj polisę do swoich potrzeb


Polisowe opcje

Pewne grupy społeczne mają, ze względu na wiek, zawężony wybór. Tak jest przypadku osób, które chciałyby po zakończeniu pracy zawodowej otrzymać świadczenie dodatkowe ponad kwotę emerytury. Do nich właśnie adresowana jest polisa oszczędnościowa. Na podobnych zasadach działa polisa posagowa, tyle że jej odbiorcą są dzieci oraz młodzież, a "dożyciem" przekroczenie wieku 18 lat u ubezpieczonego.

Ile to kosztuje?

Wyliczenie składki ubezpieczeniowej nie jest jednoznaczne. Ubezpieczyciel uzależnia jej wysokość od paru czynników: deklarowanej przez klienta sumy ubezpieczenia, wieku, zawodu, uprawianych sportów, a w końcu stanu zdrowia zainteresowanego polisą. Z tym ostatnim związane jest ryzyko,
jakie bierze na siebie ubezpieczyciel. Dlatego w niektórzych przypadkach może on wymagać przedstawienia badań lekarskich, określających aktualny stan zdrowia osoby chcącej się ubezpieczyć. W oparciu o uzyskane w ten sposób informacje towarzystwo określają poziom ryzyka związanego z ubezpieczeniem na życie danego klienta i na tej podstawie szacuje wysokość składki.

Podstawa i dodatek

Podstawowa umowa ubezpieczenia na życie gwarantuje wypłatę świadczenia przez towarzystwo, jeśli klient ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi lub śmierci. Polisę na życie można jednak poszerzyć o umowy dodatkowe, a więc inne opcje ochronne. Umowy takie przede wszystkim rozszerzają zakres ubezpieczenia o konkretne zdarzenia i ich następstwa jak wypadek, trwałe kalectwo, choroby przewlekłe wymienione w Ogólnych warunkach Ubezpieczenia.

Wspomniane już Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) są dokumentem kluczowym i swoistą instrukcją polisy na życie. Choć język branżowy jest dla przeciętnego człowieka dość skomplikowany, to jeszcze przed podpisaniem umowy nie trzeba skrupulatnie czytać wszystkich wytycznych. Wystarczy zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia, listę wyłączeń oraz zasady wypłaty odszkodowania. Obowiązkiem ubezpieczyciela jest zresztą przedstawienie klientowi, jeszcze przed złożeniem podpisu, skrótowej wersji OWU z podaniem podstawowych informacji o produkcie. Zawsze też warto zapytać doradcę o niezrozumiałe szczegóły. To pozwoli uniknąć rozczarowań już na wstępie współpracy z ubezpieczycielem.


Redakcja portalu: polisynazycie.com.pl

Wybierz najlepsze rozwiązanie

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: