witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Przed rozmową z doradcą

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Przed pierwszym spotkaniem z doradcą ubezpieczeniowym warto pamiętać, by okoliczności, w jakich odbędzie się rozmowa, sprzyjały porozumieniu. Eksperci są zdania, że powinniśmy na taką rozmowę przeznaczyć co najmniej dwie godziny. W tym czasie doradca zdąży zapoznać się z naszą sytuacją życiową i skonstruować dla nas odpowiednią ofertę.
polisa na życie

Dobry doradca ubezpieczeniowy uwzględni zabezpieczenia, które posiadamy i zaproponuje produkty, które mogą je uzupełniać. Nawet jeśli posiadana przez nas umowa ubezpieczenia na życie zawarta będzie z konkurencyjnym towarzystwem. Zawarcie polisy na życie musi być naszą świadomą i suwerenną decyzją.

    Sprawdź działanie ochrony


Kontakt po podpisaniu umowy

Załóżmy jednak, że mamy już polisę na życie, z której jesteśmy wyjątkowo zadowoleni. Czy to oznacza, że doradca ubezpieczeniowy, który nam ją sprzedał, nie powinien się już nami interesować? Wręcz odwrotnie! Zgodnie z najlepszymi zwyczajami tego zawodu właściwa opieka ze strony doradcy ubezpieczeniowego pozwoli nieustannie dopasowywać posiadaną przez nas polisę na życie zarówno do naszych potrzeb, jak i aktualnej sytuacji życiowej.

Mamy więc prawo oczekiwać, że przed każdą rocznicą zawarcia polisy doradca zaproponuje spotkanie, podczas którego będzie mógł zaktualizować polisę, pytając o zmianę naszych obecnych zobowiązań, czy aktualne potrzeby życiowe. Może się przecież okazać, że konieczne jest podniesienie sumy ubezpieczenia, bądź obniżenie składki. Mądry doradca z pewnością pomoże znaleźć rozwiązanie korzystne i dla klienta, i dla towarzystwa ubezpieczeniowego.

O wszystko pytać

Ważne, żebyśmy naszego doradcę dokładnie słuchali i pytali o wszystko, co budzi nasze wątpliwości. Jeśli więc doradca mówi nam o polisie z funduszem kapitałowym poprośmy go, by wyjaśnił, jak ona działa. Kwestiami wartymi poruszenia będą: rozwinięcie definicji polisy na życie, umowy dodatkowe, podatek Belki czy podatek od zysków kapitałowych i okoliczności, w jakich dochodzi do zwolnienia z tego rodzaju opłaty.

Bezcenna ciągłość

Eksperci zwracają uwagę na jeszcze jedną, bardzo ważną kwestię w rozmowach klienta z doradcą ubezpieczeniowym. Jeśli agent proponuje, żebyśmy po prostu zrezygnowali z polisy na życie, którą opłacamy od kilku lat, lepiej zakończyć rozmowę już na tym etapie. Żaden produkt ubezpieczeniowy nie będzie lepszy od już posiadanego. Pamiętajmy, że długi okres trwania polisy na życie oznacza dłuższy okres inwestowania skrupulatnie gromadzonych środków.

Dobry doradca ubezpieczeniowy uwzględni zabezpieczenia, które posiadamy i zaproponuje produkty, które mogą je uzupełniać. Nawet jeśli posiadana przez nas umowa ubezpieczenia na życie zawarta będzie z konkurencyjnym towarzystwem.


Redakcja portalu: polisynazycie.com.pl

    Porównaj polisy w prosty sposób

 

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: