witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Co trzeba wiedzieć, aby wybrać najlepszą polisę na życie?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wybierając ubezpieczenie na życie wiążemy się z towarzystwem na długie lata, dlatego jeśli zdecydujemy się już na określony produkt powinniśmy poznać go od początku do końca i sprawdzić, czy rzeczywiście w odpowiedni sposób będzie nas chronił. Pierwszym krokiem powinna być analiza naszej sytuacji. Musimy się zastanowić, czy ubezpieczenie na życie, jakie chcemy nabyć ma spełniać jedynie funkcję ochronną, czy również inwestycyjną.
polisa na życie

SPRAWDŹ OFERTY TOWARZYSTW

Analizie również musimy poddać nasze finanse. Czy mamy jakieś zobowiązania finansowe, ilu członków rodziny pracuje, kto jest głównym żywicielem, jakiej wysokości może być składka ubezpieczeniowa, aby zbyt nie obciążała naszego domowego budżetu. Zastanówmy się również od jakich zdarzeń polisa ma nas chronić, a więc jakie dodatkowe umowy zawrzeć. 
 
Pamiętajmy jednak, że umowa ubezpieczenia na życie jest zobowiązaniem długoterminowym i wszelkie rozważania powinniśmy prowadzić nie w perspektywie jednego roku, ale wielu następnych lat. 

Jakie rodzaje ubezpieczeń na życie oferuje nam rynek?

Terminowe ubezpieczenie na życie, a więc ubezpieczenie typowo ochronne. Umowa ubezpieczenia podpisywana jest na określony czas, składka opłacana jest z częstotliwością określoną w umowie (miesięczną, kwartalną, półroczną bądź roczną). Polisa ta zabezpiecza finansowo bliskich na wypadek śmierci, choroby bądź nieszczęśliwego zdarzenia posiadacza polisy. W przypadku zajścia zdarzenia objętego ochroną towarzystwo wypłaci świadczenie ubezpieczonemu, bądź osobom do tego uposażonym.

Ubezpieczenie na życie i dożycie. Jest to produkt, którego celem jest zarówno ochrona, jak i inwestycja. Wpłacana przez nas składka jest dzielona na dwie części, najczęściej równej wielkości. Pierwsza przeznaczona jest na ochronę, druga zaś na inwestycję.

Tego typu polisa na życie i dożycie gwarantuje wypłatę świadczenia, nie tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego, ale również jeśli dożyje określonego wieku (najczęściej jest to 60 lub 65 lat). Jest to ubezpieczenie na życie stworzone z myślą o osobach, które chcą zabezpieczyć finansowo swoją rodzinę w razie nieszczęśliwego zdarzenia, a także odkładać kapitał na przyszłą emeryturę.

Polisa inwestycyjna. Jest to produkt, którego głównym  celem jest inwestowanie. Decyzja, jaki procent składki jest przeznaczany na inwestowanie należy do ubezpieczającego, jednak zazwyczaj jest to większa jej część.
To posiadacz polisy decyduje w jaki fundusz mają być inwestowane pieniądze: akcyjny, obligacyjny, zrównoważony, bądź jakiś inny, a także decyduje o liczbie tych. Niestety, towarzystwo nie daje nam gwarancji kwoty, jaka zostanie wypłacona na koniec okresu.

Grupowe ubezpieczenie na życie. Jest to polisa na życie oferowana w zakładach pracy. Przystępując do tego rodzaju ubezpieczenia nie musimy wykonywać badań medycznych wystarczy wypełnić deklarację.  Chroni ona nas najczęściej w przypadku nieszczęśliwego wypadku, poważnej choroby czy urodzenia dziecka. Dużą zaletą jest niska składka.

Suma ubezpieczenia

Kupując ubezpieczenie na życie powinniśmy się też zastanowić na jaką sumę ubezpieczenia podpisać umowę? Jej wysokość jest bardzo istotna, gdyż w przypadku naszej śmierci bliscy otrzymają odszkodowanie właśnie w tej wysokości.

Aby ją określić powinniśmy oszacować nasze dochody i zobowiązania (np. kredyty, itp.) oraz to, kto jest głównym żywicielem rodziny. Od wysokości sumy ubezpieczenia zależeć będzie wysokość płaconej przez nas składki. 

Czytaj OWU!

Niezwykle ważnym dokumentem są Ogólne Warunki Ubezpieczenia, w których znajdziemy takie informacje jak:
  • jakie zdarzenia powstałe w skutek nieszczęśliwego wypadku obejmuje polisa,
  • wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa, czyli w jakich sytuacjach ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia, 
  • kiedy i jak można wprowadzać zmiany w polisie, itp.
Jeżeli już zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia na życie powinniśmy spotkać się z kilkoma agentami i porównać oferty. Ważne jest, aby zestawione przez nas produkty miały podobne parametry.

Warto wiedzieć, że…
 
...jeśli umowa została zawarta na dłużej niż pół roku, mamy prawo od niej odstąpić w ciągu 30 dni od momentu jej podpisania.
 

DOBIERZ UBEZPIECZENIE IDEALNE

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: