witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Jak wysoka powinna być suma ubezpieczenia?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wybranie idealnej sumy ubezpieczenia wcale nie jest takie łatwe, jakby się mogło wydawać, a wręcz przysparza niemałych problemów. Jak wysoka powinna być suma ubezpieczenia, żeby w razie zajścia nieprzewidzianych i przykrych zdarzeń, zapewnić bezpieczeństwo finansowe zarówno sobie, jak i najbliższym? Tego dowiesz się w tym artykule!
piggy bank

Suma ubezpieczenia – co to takiego?

Suma ubezpieczenia (SU) jest ustaloną w umowie ubezpieczenia kwotą pieniężną, która stanowi górną granicę odpowiedzialności towarzystwa. Innymi słowy jest to maksymalna wysokość odszkodowania, jakie możemy uzyskać na wypadek zajścia zdarzeń objętych ochroną ubezpieczeniową. Suma ubezpieczenia bywa również nazywana limitem odpowiedzialności ubezpieczyciela lub sumą gwarancyjną.

Porównaj oferty ubezpieczeń

Jak wybrać odpowiednią sumę ubezpieczenia?

Wybranie odpowiedniej sumy ubezpieczenia to nie lada wyzwanie, ponieważ wymaga przeprowadzenia szczegółowej analizy finansowej. Przy ustalaniu właściwej sumy ubezpieczenia należy wziąć pod uwagę wszelkiego rodzaju wydatki – te przyszłe również, np. koszy edukacji dzieci. Aby zabezpieczyć finansowo najbliższych warto zadbać o rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej, decydując się na polisę posagową, czy ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym. Oczywiście nie jesteśmy w stanie samodzielnie przeprowadzić takiej analizy finansowej, dlatego ubezpieczyciele robią to za nas. Nie musimy obawiać o dodatkowe koszta związane z taką analizą, ponieważ firma ubezpieczeniowa dokona jej bezpłatnie.
 

Suma ubezpieczenia nie powinna być wygórowana!

Najwłaściwszą wysokością sumy ubezpieczenia jest równowartość dziesięcioletnich zarobków ubezpieczonego.  

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: