witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ranking polis na życie, czyli jak wybrać najlepsze towarzystwo ubezpieczeniowe

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Decyzji o zakupie polisy na życie nie powinniśmy podejmować w pośpiechu. Najważniejsze jest realne określenie naszych potrzeb, oczekiwań i możliwości. Powinniśmy starannie zapoznać się z informacjami zarówno na temat samego towarzystwa, jak i oferowanego przez niego ubezpieczenia. Najlepszym wskaźnikiem zarówno popularności jak i wiarygodności ubezpieczycieli są m.in. rankingi utworzone przez specjalistów branży ubezpieczeniowej.
polisa na życie

Wybierz najlepsze towarzystwo ubezpieczeniowe

Rankingi ubezpieczeń na życie, publikowane zarówno w internecie, jak i w okazjonalnych wydawnictwach dołączanych do prasy codziennej mogą być pomocne zarówno w wyborze firmy ubezpieczeniowej, jak i polisy na życie. Jednak oceny, czy dane towarzystwo ubezpieczeniowe i jej oferta spełnią nasze oczekiwania można również dokonać samodzielnie.

Nie jest to wprawdzie zadanie proste, ale jeśli będziemy wiedzieć, na co zwrócić uwagę, powinniśmy sobie z nim poradzić. 
 
Ranking towarzystw oferujących polisy na życie
 
Polisę na życie oferuje towarzystwo ubezpieczeniowe i to ono stoi za realizacją postanowień umowy ubezpieczenia. Dlatego o tym towarzystwie warto wiedzieć coś więcej. Pamiętajmy, że działalność ubezpieczeniowa podlega kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. Rzecznik Ubezpieczonych natomiast reprezentuje, w sprawach spornych, przed firmami ubezpieczeniowymi interesy ich klientów.

Można więc założyć, że wszystkie legalnie działające w Polsce towarzystwa gwarantują nam bezpieczeństwo zawieranych umów ubezpieczenia. Co powinno nas szczególnie zainteresować, jeśli chcemy ocenić firmę ubezpieczeniową i porównać ją z innymi towarzystwami? Niewątpliwie istotne są wyniki finansowe, dotychczasowe osiągnięcia, jak również aktualna działalność i jej kierunek. Wszystkie te informacje znajdziemy w Internecie.

Co mówią nam one o wybranym towarzystwie?
 
  • Przede wszystkim, czy firma działa zgodnie z prawem, nie tylko go nie łamiąc, ale również nie naginając i nie balansując na granicy uregulowań prawnych.
  • Istotne są także informacje o udziałowcach towarzystwa – czy są to małe, czy duże przedsiębiorstwa?
  • Jakie doświadczenie w zakresie ubezpieczeń posiada wybrana firma ubezpieczeniowa?
  • Czy swoją działalność umiejętnie dostosowuje do wymogów rodzimego rynku?
  • Jaka jest pozycja rynkowa przedsiębiorstwa, które oceniamy, a więc czy odnosi sukcesy, czy jest rozpoznawalna, czy też mało kto o niej słyszał?
  • Jaką opinią cieszy się towarzystwo? Czy dużo i dobrze się o nim mówi, czy też przeważają negatywne komentarze dotyczące jego działalności?

Oczywiście, w wyborze firmy ubezpieczeniowej możemy kierować się wpisami na forach internetowych, ale – choć są one ważne – warto mieć do nich trochę dystansu. Pamiętajmy, że o wiele częściej swoimi doświadczeniami podzieli się osoba niezadowolona, niż usatysfakcjonowany klient. Jak liczna jest rzesza tych drugich, szczególnie w porównaniu do tej pierwszej grupy? Trudno jest to ocenić.

Niewątpliwie cenne jest polecenie ubezpieczyciela przez znajomego lub kogoś z rodziny, do kogo mamy zaufanie i kto potrafi przytoczyć pozytywny przykład załatwienia sprawy przez towarzystwo ubezpieczeniowe.
 

Redakcja portalu: polisynazycie.com.pl
 

Sprawdź oferty ubezpieczeń na życie

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: