witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenie na życie bez karencji - to musisz wiedzieć!

Średnia ocena: 2.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Kiedy podejmujesz decyzję na temat zawarcia ubezpieczenia na życie, powinieneś przede wszystkim przyjrzeć się okresom karencji, jakie zostały wyszczególnione w OWU. Długa karencja (czyli okres, kiedy świadczenie nie zostanie wypłacone mimo wystąpienia zdarzenia objętego zakresem ochrony) może zadecydować o tym, że pomimo atrakcyjnej składki zdecydujesz się na inną polisę.
Dzisiaj zastanowimy się, czy w ogóle możliwe jest znalezienie ubezpieczenia na życie bez karencji.
 

PORÓWNAJ UBEZPIECZENIA

 
Okres karencji występuje zazwyczaj w ofertach ubezpieczenia na życie dla większości zdarzeń. Ma to na celu ochronę interesów towarzystw ubezpieczeniowych. Przykładowo,  karencja w ubezpieczeniu się na wypadek urodzenia dziecka wynosi od sześciu do dziewięciu miesięcy.  To samo tyczy się wielu chorób. Okres karencji ustanowiony jest po to, aby zapobiec ubezpieczaniu się w sytuacji, gdy wystąpienie szkody jest pewne.
 
Na jakie zdarzenia ustalany jest okres karencji? Na pewno na:
  • urodzenie dziecka;
  • ciężkie zachorowanie;
  • śmierć w wyniku samobójstwa.
 
Jak znaleźć ubezpieczenie na życie bez karencji?
 
Indywidualny klient, niestety ma niewielkie szanse na umowę bez okresów karencji. Najlepszym wyjściem byłoby znalezienie takiej polisy, gdzie okres karencji jest możliwie najkrótszy. Czyli w przypadku młodych małżonków, podpisujących ubezpieczenie na życie z opcją wypłaty świadczenia za urodzenie dziecka, lepsze będzie ubezpieczenie z okresem karencji 9 miesięcy, a nie dwóch lat.
 
Większe szanse na zniesienie okresu karencji ma klient, który przenosi polisę z innego ubezpieczyciela. Można to zrobić na dwa sposoby: poprzez przejście dodatkowych badań medycznych albo poprzez dopłacenie dodatkowej składki. Jednak zniesienie okresu karencji i tak nie będzie możliwe dla wszystkich zdarzeń, a poza tym zwłaszcza przy tej drugiej opcji (dopłacenie składki) pewnie okaże się, że ubezpieczenie wcale nie jest takie korzystne, jakby mogło się wydawać.
 
Jakie jest zatem wyjście, skoro uniknięcie okresu karencji wydaje się praktycznie niemożliwe (albo w najlepszym razie – mocno utrudnione)? Najlepiej po prostu zawrzeć ubezpieczenie na życie możliwie najszybciej, w młodym wieku i w dobrym zdrowiu.

 

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: