witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa na życie a kredyt hipoteczny

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Zakup mieszkania często wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu. W wyniku braku wystarczających oszczędności udajemy się do banku i ubiegamy się o otrzymanie środków. Wymaga to jednak spełnienia kilku warunków, w tym posiadania polisy na życie.

Fot: pixabay.com

Zanim bank postanowi udzielić nam kredytu musi sprawdzić tak zwaną zdolność kredytową. Pod uwagę będą brane przede wszystkim uzyskiwane dochody oraz zobowiązania, które spłacamy. Jednostka udzielająca nam kredytu musi mieć pewność, że cała kwota zostanie spłacona w związku z czym konieczne jest również wykupienie polisy na życie.

Porównaj ubezpieczenia

Gdzie kupić?

Niektóre banki będą nas zachęcać do wykupienia polisy właśnie u nich. Pełnią one funkcję pośrednika ubezpieczeniowego, który wykupuje ubezpieczenie grupowe dla swoich klientów. Jeżeli satysfakcjonuje nas takie rozwiązanie oczywiście możemy z niego skorzystać. Pamiętajmy jednak, że wybór polisy należy wyłącznie do nas. Indywidualne ubezpieczenia mogą okazać się nieco droższe jednak dają nam większe prawa. Zanim podejmiemy decyzję dokładnie sprawdźmy co zawiera polisa oferowana przez bank, a także oferty pozostałych towarzystw.

Na jaki okres?

Polisę na życie zazwyczaj zawieramy na określony czas. W przypadku kredytu hipotecznego okres ten jest po prostu terminem, w którym musimy spłacić zobowiązanie. Naturalnie sami decydujemy o tym jak długo ma trwać ochrona i możemy wybrać również polisę bezterminową. Poza okresem ustalamy również sumę ubezpieczenia, która odpowiada wielkości zaciągniętego kredytu.

Co z cesją?

Polisa na życie pod kredyt pozwala na spłatę kredytu w sytuacji śmierci kredytobiorcy, poważnego zachorowania i utraty zdolności do pracy. Aby tak się stało podczas dopełniania formalności z bankiem musimy także podpisać cesję polisy. Jest to dokument potwierdzający przepisanie umowy ubezpieczenia na bank. Oznacza to ochronę dla banku (cesjonariusza), za która płaci jednak sam klient, czyli cedent. Pamiętajmy, że cesja wygasa wraz z zakończeniem okresu ubezpieczenia.

Warto zwrócić uwagę na to jak został sformułowany dokument cesji. W razie wystąpienia zdarzenia przewidzianego w polisie, pieniądze może otrzymać bank lub kredytobiorca. Jeżeli nie zalegamy ze spłatą rat kredytu, odszkodowanie otrzymujemy my sami. W przypadku gdy posiadamy zaległe zobowiązania o daną kwotę ubiega się bank.

Julietta Maciejak

Kup ubezpieczenie

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: