witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa grupowa, czyli tanie ubezpieczenia na życie

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Grupowe polisy na życie, jak sama nazwa wskazuje, dotyczą większej liczby osób, których łączy to samo miejsce pracy. Popularne "grupówki" opierają się na nieco innych założeniach i wysokości ryzyka, które rozkłada się na wszystkich objętych danym ubezpieczeniem. Jakie dokładnie są to korzyści dla pracownika?
firma

Sprawdź zalety polisy grupowejGrupowe ubezpieczenie na życie stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy pracują i szukają dodatkowego pakietu ochronnego. Taka polisa charakteryzuje się niską składką, niewysoką sumą ubezpieczenia i szerokim wachlarzem umów dodatkowych, które są zazwyczaj niedostępne w przypadku indywidualnych produktów ubezpieczeniowych.

Urodzenie dziecka bez karencji

Przykładem dodatkowej umowy do ubezpieczenia grupowego, gwarantującej wypłatę świadczenia, jest ta za urodzenie dziecka. Z tym, że warto pamiętać o jednym ograniczeniu. Zwyczajowy brak okresu karencji w ubezpieczeniu grupowym występuje pod warunkiem istnienia ubezpieczonej grupy – zmiana miejsca pracy czy zwolnienie powodują automatycznie rozwiązanie umowy z ubezpieczycielem. Dlatego w przypadku urodzenia dziecka i chęci uzyskania z tego tytułu świadczenia, należy starannie przeanalizować wszystkie scenariusze łącznie z możliwością rozstania się z pracodawcą.

Grupowe ubezpieczenie na życie dobrze się sprawdza jako zabezpieczenie życia i zdrowia zarówno pracowników, jak i ich rodzin. To także możliwość gromadzenia kapitału na przyszłość. Zakres pracowniczego ubezpieczenia grupowego przeważnie zawiera świadczenia z tytułu:
  • zgonu ubezpieczonego,
  • ciężkiego zachorowania,
  • inwalidztwa, niezdolności do pracy i zgonu ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku,
  • urodzenia się dziecka,
  • zgonu partnera,
  • leczenia szpitalnego partnera,
  • zgonu rodzica lub teścia,
  • inwalidztwa dziecka ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku.
Więcej uprawnień, mniej formalności

Największą korzyścią związaną z grupową polisą jest to, że do zawarcia umowy ubezpieczenia nie są konieczne badania lekarskie. Ponadto, osoby starsze nie mają problemów z przystąpieniem do takiego ubezpieczenia.

Z ubezpieczeniem grupowym wiąże się wiele istotnych korzyści. W stosunku do polis zawieranych indywidualnie próba zestawienia konkretnych elementów nie ma większego znaczenia, ponieważ oba produkty różnią się grupą docelową.

Klient, który kieruje się przede wszystkim ceną powinien rozważyć, spełniając oczywiście określone warunki, na przystąpienie do grupówki – są to relatywnie tanie ubezpieczenia na życie. Ubezpieczony niejako otrzymuje gotowy produkt, co wielu jest dość wygodnym rozwiązaniem. Ubezpieczyciel z góry określa okres trwania umowy oraz wysokość sumy ubezpieczenia.


Michał Ratajczak

Zobacz jakie to proste

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: