witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kiedy powinniśmy zdecydować się na polisę posagową?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Polisa posagowa jest swoistą formą zabezpieczenia przyszłości naszego dziecka. Jeżeli chcemy mieć pewność, że wkraczając w dorosłe życie, będzie mogło swobodnie wybrać czym chce się zajmować, powinniśmy zapewnić mu finansowe zaplecze. Dla młodych osób dodatkowe środki na życie mają ogromne znaczenie. Początek kariery zawodowej bardzo rzadko wiąże się z wysokimi zarobkami. Często trzeba przepracować kilka lat, aby móc swobodnie rozporządzać swoimi oszczędnościami. Polisa posagowa pozwala zainwestować w lepszy początek i możliwość rozwoju dziecka.

Gdy syn lub córka wybiera kontynuowanie nauki zazwyczaj musimy liczyć się z dodatkowymi wydatkami. Studia stacjonarne nie zawsze pozwalają na możliwość pracowania i mimo że są bezpłatne, koszty utrzymania są bardzo wysokie. Brak zarobków oznacza konieczność finansowania przez rodziców. Gromadząc pieniądze przez wiele lat przy pomocy polisy posagowej możemy sprawić, że sami nie będziemy musieli narażać się na duże wydatki, a nasze dziecko będzie mogło kontynuować naukę na wymarzonym kierunku. Polisa dla potomstwa jest zazwyczaj wypłacana w momencie, gdy osiągnie pełnoletność lub po dożyciu określonego zdarzenia. Może to być przykładowo ślub i założenie własnej rodziny czy zakup mieszkania.

Porównaj oferty ubezpieczeń

Zastanawiając się kiedy powinniśmy założyć polisę dla naszego dziecka, nie znajdziemy uniwersalnej odpowiedzi. Najlepiej jak najwcześniej – tak doradzi nam każdy agent ubezpieczeniowy. Nie posiadając jednak możliwości regularnego opłacania składki nie będziemy mieć możliwości gromadzenia dodatkowego kapitału. Przyszłość naszego dziecka i tak zależy od nas, dlatego warto znaleźć sposób na zabezpieczenie jego przyszłości. Zastanówmy się na czym możemy oszczędzić i w miarę upływu czasu i większych możliwości finansowych zdecydujmy się na zawarcie polisy. Im prędzej zaczniemy odkładać tym na większy kapitał będzie mógł liczyć nasz syn czy córka.

Wczesne wykupienie ubezpieczenia może być także dyktowane niepewnością o przyszłość. W każdej chwili może dojść do wypadku, w którym stracimy życie lub zdrowie. Polisa posagowa pozwala na wypłatę zgromadzonego fundusze właśnie w takim momencie. Pełni funkcję ubezpieczenia na życie i pozwala na wypłacenie odszkodowania dla osieroconego dziecka. Nikt z nas nie chciałby, aby taki scenariusz się zrealizował. Niestety nie mamy wpływu na los. Możemy jedynie starać się w każdy możliwy sposób, nie tylko finansowy, uchronić nasze dzieci przed nieszczęściem. Oprócz polisy posagowej warto postawić na dobre konto oszczędnościowe. Najlepsze konta oszczędnościowe można znaleźć za pomocą porównywarki kont oszczędnościowych, gdzie w kilka minut można porównać oferty większości banków bez wychodzenia z domu.

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: