witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Jak kupić ubezpieczenie przez internet?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

W codziennym życiu czeka na nas wiele niespodzianek, zarówno dobrych, jak i złych. W dobie świadomości na temat własnego zdrowia i kondycji, wydawać by się mogło, że na wiele sytuacji jesteśmy doskonale zabezpieczonych: uprawiamy jogging, do pracy jeździmy rowerem, zdrowo się odżywiamy. Niestety podejmowanie takich kroków jest niewystarczające. Należy przewidywać to, czego spodziewać się nigdy nie możemy – wypadków, chorób, na które nie mamy wpływu, utraty bliskich. Tak naprawdę nikt z nas nie zna dnia ani godziny żadnej z powyższych sytuacji a ryzyko ich zaistnienia jest dość wysokie.
ubezpieczenie przez internet

Po co szukać ubezpieczenia?

W tej sytuacji dobrze jest zastanowić jakie zabezpieczenie jest dla nas najważniejsze – co dokładnie, lub kogo chcemy chronić i w jaki sposób. Warto zastanowić się nad zakupem ubezpieczenia na życie. Dzięki temu zabezpieczymy siebie oraz najbliższe nas osoby na wypadek cięższych w życiu chwil. Wsparcie finansowe jakie otrzymamy my lub nasza rodzina, może okazać się niezwykle cenna. Może być niezbędne długotrwałe leczenie lub kosztowna rehabilitacja. Skąd wówczas znaleźć na to środki? W tym właśnie może pomóc nam dobrze dobrane ubezpieczenie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z AGENTEM


Co jest dla nas najważniejsze w ubezpieczeniu

Gdy już podejmiemy decyzję o zakupie ubezpieczenia, najlepiej solidnie zapoznać się z dostępną ofertą. Może na pierwszy rzut oka nie wydawać się to łatwe: dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy obejmuje wiele dużych i znaczących firm ubezpieczeniowych o wieloletniej tradycji a także bogatej ofercie. Co więc będzie dla nas bardziej korzystne? Dobrze jest zastanowić się, które aspekty ubezpieczenia są dla nas najbardziej istotne:

- niska składka miesięczna,
- szeroki zakres ochrony,
- okres karencji,
- wysoka kwota wypłaconego świadczenia,
- długa lista chorób, na wypadek których jesteśmy ubezpieczeni,
- warunki, które muszą zostać spełnione, by świadczenie zostało wypłacone.

Jak widać, wybór odpowiedniego ubezpieczenia na życie, może nie być prosty. W dzisiejszych czasach zakupu możemy dokonać zarówno przez internet, jak i za pośrednictwem agenta ubezpieczeniowego. Dla kogo są obie te opcje? Czy zakup przez internet jest dobrym pomysłem? Dobrze się chwilę nad tym zastanowić.

Gdzie szukać ubezpieczenia?


W dobie internetu niemal wszystkie decyzje oraz zakupy możemy załatwić za jego pośrednictwem. Internet z pewnością będzie niezwykle pomocny przy wyborze odpowiedniej firmy ubezpieczeniowej, jak i oferty, która będzie dla nas najbardziej interesująca. Wielką zaletą internetu jest dostępność treści. Korzystają z tego również agencje ubezpieczeniowe, które w ten sposób informują potencjalnych klientów o produktach ubezpieczeniowych. Siedząc w domu, możemy swobodnie i bez pośpiechu poczytać o konkretnych ubezpieczeniach, warunkach umowy oraz innych, interesujących dla nas kwestiach.

Czy internet wystarczy?

Jednak internet nie zawsze jest wystarczającym źródłem informacji. Bardzo często klient ma tak charakterystyczną sytuację życiową, że nie potrafi dobrze zdecydować się na konkretną ofertę. Ubezpieczenie przez internet może wówczas być kłopotliwą decyzją. Jeśli znajdujemy się w takiej właśnie sytuacji – dobrze zdecydować się na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym. To osoba specjalnie wykwalifikowana, która udzieli nam wyczerpujących odpowiedzi na każde ważne dla nas pytanie. Agent ubezpieczeniowy ponosi odpowiedzialność za naszą satysfakcję z dokonanego wyboru, nie należy więc obawiać się takiego spotkania. W podjęciu tak ważnej decyzji, jaką jest ubezpieczenie na życie, warto dobrze się zastanowić – jest to przecież decyzja wiążąca nas z firmą ubezpieczeniową na długie lata, ma ona również wpływ na nasze finanse. Dobrze jest więc skonsultować swoją decyzję z kimś bardziej kompetentnym od nas, kto rozwieje wszelkie wątpliwości.

           
Internet pozwoli nam z pewnością zaoszczędzić wiele czasu na dojazdy lub spotkania. I możemy zrobić rozeznanie w dowolnym dla nas momencie: w czasie weekendu, po pracy, w czasie urlopu, późnym wieczorem. Jednak coraz częściej agent ubezpieczeniowy jest otwarty na nasze propozycje spotkania: dojedzie w wybrane przez nas miejsce, które dla nas jest najbardziej dogodne. W takiej sytuacji nie zmarnujemy czasu na dojazd, stanie w korkach i nie poświęcimy wiele prywatnego, wolnego czasu, który z chęcią wykorzystalibyśmy do innych celów.

OBLICZ KOSZT UBEZPIECZENIA


Dobra decyzja to przemyślana decyzja

Poszukiwania w internecie mogą być również niezwykle mylące. Mnogość ofert może wywołać w nas dezorientację i poczucie chaosu informacji. Produktów ubezpieczeniowych w dzisiejszych czasach jest naprawdę wiele a liczy się nasza satysfakcja oraz nasze – przede wszystkim – bezpieczeństwo. Dlatego warto zdecydować się na spotkanie z agentem, który swoją wiedzą i kompetencją pomoże nam podjąć właściwą decyzję.
           
Wypadki, które towarzyszą nam tak często, mogą zostać odpowiednio zabezpieczone – np. finansowo. To niezwykle ważne, bo nigdy dokładnie nie wiemy, kiedy potrzebne nam lub naszym najbliższym będzie potrzebne drogie leczenie. Świadczenie z dobrze wybranego ubezpieczenia – może pomóc w wielu trudnych sytuacjach życiowych. Dobrze jest zabezpieczyć się odpowiednio wcześniej. Nie czekaj tylko już teraz sprawdź ranking ubezpieczeń na życie na rankomat.pl i wybierz najlepszą ofertę dla siebie.

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: