witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Co to jest ubezpieczenie na życie dla dziecka?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie to produkt ubezpieczeniowy, którego główną funkcją jest zabezpieczenie finansowe bliskich ubezpieczonego głównie na wypadek jego śmierci. Jedną z jego opcji dodatkowych jest posagowe ubezpieczenie na życie. Przy takiej polisie poza ochroną życia można zgromadzić kapitał na start dziecka w przyszłość.
polisa posagowa

Część składek przeznaczona jest na fundusz, który procentuje – jak na lokacie.


Jak działa polisa posagowa?

 
Ubezpieczenie posagowe warto zawrzeć jak najwcześniej – im dłuższy będzie okres składkowy, tym więcej pieniędzy się uzbiera. Przy zawieraniu umowy ubezpieczenia należy zwrócić uwagę na to, jaka część składki przeznaczona na ochronę, a jaka na inwestycję. 
 
Umowę ubezpieczenia mogą zawrzeć nie tylko rodzice, ale także dziadkowie, chrzestni czy przyjaciele rodziny. Nie ma dolnej granicy wieku dziecka – polisę taką można wykupić już dla kilkumiesięcznego bobasa. Czas trwania umowy powinien wynosić co najmniej 5 lat (maksymalnie 25 lat). Wypłata świadczenia następuje zazwyczaj między 18. a 25. rokiem życia dziecka.
 
Składkę można opłacać: jednorazowo, co roku, co kwartał lub co miesiąc. W przypadku wpłacenia jednorazowej składki, w każdej chwili można do niej dopłacić. 
 
W przypadku śmierci osoby, która ubezpiecza swoje życie, dziecko dostaje odszkodowanie z tego tytułu, a obowiązek płacenia składek najczęściej przypada agencji ubezpieczeniowej. W takiej sytuacji dziecko i tak dostanie swoje odłożone fundusze.
 
Ubezpieczenia dzieci posiadają wiele opcji dodatkowych, jak np. renta w przypadku ciężkiej choroby dziecka lub dodatkowe świadczenie w przypadku niezdolności do pracy rodzica. Więcej o polisie dla dziecka można przeczytać w tym artykule: https://rankomat.pl/zycie/polisa-dla-dziecka-co-wybrac
 


Dla kogo jest to dobre rozwiązanie?


Dla każdego, kto chce zapewnić start w przyszłość swojego dziecka. Uzbierane pieniądze można przeznaczyć na pierwsze mieszkanie, studia czy założenie własnego biznesu. Kupując polisę posagową, można mieć pewność, że wpłacane pieniądze są bezpieczne. Gdy rodzic przeżyje cały okres umowy, zostaną wypłacone dziecku w formie funduszu odkładanego na polisie. W przypadku śmierci ubezpieczającego – dziecku wypłacone zostanie odszkodowanie oraz fundusz. 
 
W ubezpieczeniach nie ma z góry określonych zasad – wszystko zależy od konkretnej oferty. Należy dokładnie przeczytać OWU, aby sprawdzić warunki i zakres ubezpieczenia. 
 

Dlaczego polisa, a nie lokata?


Wielu świeżych rodziców porównuje polisy posagowe z lokatami. Błąd – to dwa kompletnie różne produkty finansowe! Na lokacie co prawda można odłożyć więcej pieniędzy – ale właśnie, tylko odłożyć. Nie posiada ona podstawowej funkcji polisy, czyli ochrony życia. W przypadku śmierci rodzica dziecku należy się tylko ta kwota, którą zdążył on uzbierać. Bank nie weźmie na siebie obowiązku opłacania niczego, nie ma też mowy o odszkodowaniu.

Ubezpieczenie posagowe to gwarancja bezpiecznej drogi w dorosłość dla Twojego dziecka.
 
Redakcja portalu polisynazycie.com.pl
 

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: