witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Czy towarzystwa ubezpieczeniowe mogą odmówić zawarcia umowy ubezpieczenia?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie jest przede wszystkim zabezpieczeniem finansowym bliskich na wypadek śmierci Ubezpieczonego. Wówczas otrzymają oni świadczenie równe sumie gwarancyjnej określonej w umowie. Jest to główny powód, dla którego zawierane są polisy na życie. Może się jednak okazać, że nie każdy będzie mógł wykupić ubezpieczenie. Dlaczego?
polisy na życie

Znajdź ubezpieczenie dla siebie

Przed zawarciem umowy ubezpieczenia z potencjalnym klientem, każde towarzystwo dokonuje tak zwanej indywidualnej oceny ryzyka. Z uwagi na wynik analizy ryzyka, ubezpieczyciel może odmówić udzielenia ochrony ubezpieczeniowej (https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/s/ochrona-ubezpieczeniowa/25.html) lub zaproponować zawarcie umowy na innych, zmienionych warunkach.

Powody odmowy

Umowa ubezpieczenia na życie jest zawierana dobrowolnie, zaś zakres jej ochrony jest ustanawiany zgodnie z zasadą swobody umów – innymi słowy: towarzystwo ubezpieczeniowe i potencjalny klient (strony), mogą umówić się na wszystko, co nie przekracza pewnych granic i jednocześnie jest zgodne z przepisami prawa.

W ubezpieczeniach zapewniających ochronę życia i/lub zdrowia ważnymi czynnikami są: wiek oraz stan zdrowia potencjalnego klienta. Czynniki te odgrywają jeszcze istotniejszą rolę, kiedy w grę wchodzi wyższa niż standardowa suma gwarancyjna (czyli maksymalna wysokość odszkodowania, jakie możemy uzyskać z tytułu polisy). Właśnie dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają dokumentów, które potwierdzają faktyczny stan zdrowia potencjalnych klientów lub dodatkowo kierują ich na badania medyczne, których koszt pokrywają. 

Rozwiązania

Jeśli ubezpieczyciele odmawiają Ci zawarcia umowy indywidualnego ubezpieczenia na życie, to ubezpieczenie grupowe (zarówno to pracownicze, jak i dla klientów indywidualnych) jest jedyną szansą na zapewnienie bezpieczeństwa sobie oraz swoim najbliższym. Dlaczego? Ponieważ ubezpieczenia grupowe można wykupić tanio, szybko i bez podawania informacji o stanie zdrowia. Ponadto, polisa grupowa umożliwia rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej o tak zwane opcje, które nie są dostępne w przypadku indywidualnych ubezpieczeń życiowych, np. polisa na wypadek zgonu rodzica, czy ubezpieczenie na wypadek urodzenia dziecka. Kolejną zaletą polisy grupowej jest to, że można ją zawsze kontynuować indywidualnie.

Pamiętaj, że jeśli wyraziłeś chęć zawarcia umowy ubezpieczenia na życie i opłaciłeś składkę ubezpieczeniową, zaś ubezpieczyciel odmówił Ci udzielenia ochrony ubezpieczeniowej, to jest zobowiązany zwrócić Ci pieniądze za uprzednio wpłaconą składkę.  
 
Redakcja portalu: polisynazycie.com.pl
 

Sprawdź nasze oferty!

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: