witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Co decyduje o wysokości składki ubezpieczeniowej?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Składka ubezpieczenia na życie jest często wartością, która przesądza o wyborze polisy. Pamiętajmy, że nie zawsze jest odzwierciedleniem jakości. O wysokości składki decydują suma ubezpieczenia, nasze własne warunki oraz prowizja, którą pobierze firma. W dwóch różnych agencjach za taką samą ochronę będziemy musieli ponieść różne opłaty. Czym jest więc koszt polisy i co składa się na składkę, którą przecież będziemy musieli okresowo spłacać?

Suma ubezpieczenia z pewnością jest najważniejszym kreatorem opłat. Im wyższą kwotę zobowiązuje się nam wypłacić ubezpieczyciel, tym więcej będzie pieniędzy oczekiwał od nas. Agencje nie działają dobroczynnie dlatego więc, aby mogły wypłacać pieniądze muszą zarabiać.

Porównaj oferty ubezpieczeń

To czym się zajmujemy także ma wpływ na koszt ubezpieczenia. Jeżeli istnieje duże prawdopodobieństwo, że szybko umrzemy prawdopodobnie agent sam będzie chciał się „ubezpieczyć”, a więc i składka będzie wyższa. Jednym z kryteriów zróżnicowania jest wykonywany przez nas zawód. Najbardziej korzystne warunki czekają osoby, które wykonują pracę w miejscu nie narażonym na wypadki. Przykładem mogą być pracownicy biurowi. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że umrą w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Dużo bardziej narażeni są choćby górnicy. Ryzyko zawalenia i uwięzienia pracowników jest bardzo duże. Decydując się na taką pracę musimy mieć świadomość przykrych konsekwencji. Mają ją także towarzystwa ubezpieczeniowe, dla których niebezpieczeństwo będzie mieć odzwierciedlenie w wyższych stawkach.

Kolejnym czynnikiem, który ma znaczenie dla zakładu ubezpieczeń i który warunkuje koszty jest nasz wiek oraz stan zdrowia. Młode osoby, zazwyczaj są w pełni sił i nie borykają się z problemami zdrowotnymi. Inaczej ma się sytuacja w późnym wieku, gdy nasz organizm powoli przestaje funkcjonować bez zarzutów. Kolejne schorzenia coraz bardziej pogarszają nasz stan, a przy braku odpowiedniego leczenia mogą wywoływać nieprzyjemne dla nas konsekwencję. Starsze osoby, bardziej narażone na śmierć oraz poważne uszczerbki na zdrowiu będą dla towarzystw mniej opłacalne, więc koszty ubezpieczenia dla nich również będą większe. Najlepszym okresem do ubezpieczenia się jest ukończenie 20-30 lat, kiedy znajdujemy się w grupie najmniejszego ryzyka.

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: