witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wypłata świadczenia z kilku polis-ubezpieczenie wielokrotne

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Bardzo często nasi klienci pytają, czy będąc ubezpieczonymi w kilku zakładach mogą uzyskać również kilka odszkodowań za jedno, to samo zdarzenie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, dlatego postaramy się na nie odpowiedzieć najlepiej jak się da. Otóż: to zależy.
math

Wszystko zależy od tego, czy w konkretnym przypadku chodzi o ubezpieczenia majątkowe (czyli np. ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe), czy ubezpieczenia osobowe (ubezpieczenia na życie, NNW). Odszkodowanie z tytułu ubezpieczeń majątkowych można otrzymać w wysokości poniesionej szkody, a nie jej wielokrotności odpowiadającej liczbie polis. Dlatego nie warto ubezpieczać tego samego mienia od tych samych zdarzeń w kilku towarzystwach, ponieważ zgodnie z przepisami suma, jaką wypłaci ubezpieczyciel z tytułu ubezpieczenia majątkowego nie może być wyższa od poniesionej szkody.

Porównaj oferty ubezpieczeń

W kwestii ubezpieczeń osobowych jest już zupełnie inaczej – możemy otrzymać świadczenia z tytułu kilku polis jednocześnie, ponieważ w przypadku tego rodzaju ubezpieczeń istnieje możliwość kumulacji świadczeń. Kumulacja świadczeń to możliwość uzyskania kilku świadczeń z tytułu ubezpieczenia w przypadku jednego zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową. Jeśli, np. posiadasz grupowe ubezpieczenie na życie w zakładzie pracy oraz indywidualną polisę na życie, a ponadto NNW kierowcy i pasażerów, to nie ma żadnych przeszkód, abyś w razie wypadku dochodził świadczeń z tytułu wszystkich ubezpieczeń osobowych, które posiadasz. Świadczenia wynikające z umów ubezpieczenia na życie, czy NNW są niezależne od sposobu powstania i wielkości szkody. Zatem będąc poszkodowanym otrzymasz kwotę pieniężną mieszczącą się w granicach danej sumy pieniężnej, renty lub innego świadczenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać świadczenie przysługujące Ci z kilku polis (np. na życie i NNW) i jednocześnie żądać wyrównania szkody przez sprawcę, gdy ten posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC).

Jeśli posiadasz grupową polisę na życie w zakładzie pracy i myślisz, że ubezpieczając się indywidualnie nie otrzymasz wypłaty odszkodowania ze wszystkich polis w razie zajścia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową, to jesteś w błędzie! Dzięki dodatkowemu, indywidualnemu ubezpieczeniu otrzymasz świadczenia z tytułu wszystkich polis osobowych, które posiadasz. Ponadto grupowe ubezpieczenia pracownicze nie gwarantują wypłaty wysokich sum, zaś wysokość odszkodowania w przypadku indywidualnego ubezpieczenia na życie wybierasz sam, dopasowując ją do swoich potrzeb i możliwości.  

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: