witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wiarygodność towarzystw ubezpieczeniowych – rating

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie daje nam poczucie bezpieczeństwa i wewnętrzny spokój, zapewniając ochronę w razie nieprzewidzianych i przykrych zdarzeń losowych. Wybór towarzystwa ubezpieczeniowego, które będzie dla Ciebie wiarygodnym i rzetelnym partnerem, jest zatem bardzo ważną kwestią, którą należy wnikliwie przeanalizować. Aby dokładnie wziąć pod lupę wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe, powinieneś zapoznać się z ratingami, które w jasny i przejrzysty sposób oceniają wiarygodność ubezpieczycieli.
OK

Sprawdź ranking ubezpieczeń

Czym jest rating?

Ogromnie istotną kwestią przy wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego jest jego zdolność do wypłacania potencjalnych świadczeń, odszkodowań lub innych zobowiązań określonych w treści umowy. Samodzielna ocena firmy, z którą chcesz się związać umową jest niemalże niemożliwa – przeanalizowanie i porównanie danych towarzystw ubezpieczeniowych na własną rękę, byłoby bardzo czasochłonne, dlatego aby dokonanie wyboru ubezpieczyciela stało się łatwiejsze, został stworzony rating.

Rating jest swego rodzaju oceną, jaką otrzymuje dane towarzystwo ubezpieczeniowe, dzięki której można określić jego rzetelność. Na ocenę ratingową składa się wiele czynników podlegających wnikliwej analizie, która w rezultacie ma określić, jakie jest prawdopodobieństwo wywiązania się dłużnika z zaciągniętych długoterminowych zobowiązań na określonych warunkach. System ratingowy dotyczy oceny i klasyfikacji ryzyka inwestycyjnego, potwierdzenia rzetelność towarzystwa ubezpieczeniowego oraz standaryzacji ryzyka na rynku finansowym, która kończy się przyznaniem oceny wiarygodności finansowej. Ratingi są tworzone w oparciu o różne źródła informacji, przez co wyróżniamy dwa rodzaje ratingów: dobrowolny, który jest tworzony na podstawie danych wewnętrznych, oraz kwalifikowany – oparty jedynie na danych ogólnodostępnych, publikowanych na przykład w mediach.


Kto tworzy ratingi? 

Profesjonalne agencje ratingowe zajmują się oceną wiarygodności towarzystw ubezpieczeniowych – prowadzona przez nie analiza danych ma na celu ocenę sytuacji ekonomicznej ubezpieczycieli. Agencje zajmujące się ratingiem stosują literową skalę ocen – każda ocena odpowiada literom od A (bezpieczne ratingi, silne towarzystwa) do D (słabe towarzystwa), do których dodawane są symbole „+” lub „-”.

Informacje dotyczące wiarygodności firm ubezpieczeniowych, możemy znaleźć również w prasie ekonomicznej – jednak tego typu zestawienia są tworzone w oparciu o jedno, określone kryterium, np. wysokość obrotów czy kapitalizację (w przypadku spółek akcyjnych). Niestety tego typu rankingi mają jedną, istotną wadę – klasyfikacja według jednego kryterium nie jest w stanie w pełni odzwierciedlić sytuacji ekonomicznej zestawionych firm. Dlatego, jeśli planujesz wykupić polisę i chcesz sprawdzić wiarygodność ubezpieczycieli, powinieneś skorzystać z systemów ratingowych, które są najlepszym i najbardziej rzetelnym źródłem informacji na temat działalności firm ubezpieczeniowych.  

Porównaj polisy na życie

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: