witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Rodzaje ubezpieczeń na życie – które wybrać?

Średnia ocena: 4.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Poczucie bezpieczeństwa oraz zdrowie to wartości bezcenne – nie da się ich kupić ot tak, za to można wykupić polisę na życie. Ubezpieczenie może zapewnić nam kompleksową ochronę zdrowia, pewną przyszłość i stabilność finansową naszym bliskim po naszej śmierci lub stanowić zabezpieczenie pod kredyt hipoteczny. Wyróżniamy pięć rodzajów indywidualnych ubezpieczeń na życie: terminowe, bezterminowe, na życie i dożycie, ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy oraz ubezpieczenia posagowe (stanowiące zabezpieczenie dla dzieci).

Terminowe ubezpieczenie na życie

W przypadku terminowych ubezpieczeń na życie, jak sama nazwa wskazuje, umowa jest zawierana na określony termin, np. do osiągnięcia przez ubezpieczonego konkretnego wieku. Jeżeli w okresie ochrony ubezpieczeniowej nastąpi śmierć ubezpieczonego, to świadczenie zostanie wypłacone. Natomiast jeśli do śmierci ubezpieczonego dojdzie po terminie, na który została zawarta umowa, to opłacone składki nie zostaną zwrócone. Ten rodzaj ubezpieczenia, jest doskonałą i jednocześnie wymaganą przez banki formą zabezpieczenia kredytu.  

Porównaj oferty ubezpieczeń

Bezterminowe ubezpieczenia na życie 

Umowa bezterminowego ubezpieczenia na życie jest zawierana na czas nieokreślony, czyli do śmierci ubezpieczonego. Wypłata świadczenia z tytułu takiego ubezpieczenia jest pewna, dlatego ubezpieczenie bezterminowe jest droższe od ubezpieczenia terminowego.  
 

Ubezpieczenia na życie i dożycie 

Umowa ubezpieczenia tego rodzaju jest zawierana na czas określony. Wypłata świadczenia z tytułu ubezpieczenia na życie i dożycie, następuje w przypadku śmierci ubezpieczonego w tym okresie lub dożycia przez niego daty granicznej.  
 

Ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK)

Ubezpieczenie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK) polega na tym, że do ochrony ubezpieczeniowej, jednego z przedstawionych powyżej rodzajów, dołączony zostaje fundusz inwestycyjny, dzięki któremu określona część środków jest inwestowana na rachunek ubezpieczonego.
 

Ubezpieczenia posagowe

Ubezpieczenie posagowe jest to tzw. zabezpieczenie dzieci. Ta polisa ma charakter terminowy, zaś datą graniczną jest, np. osiągnięcie przez dziecko pełnoletności. Podstawowym elementem tego ubezpieczenia jest część oszczędnościowa, którą charakteryzuje minimalna ochrona ubezpieczeniowa, która obejmuje wystąpienie zdarzenia uniemożliwiającego dalsze gromadzenie środków.

Przed podpisaniem umowy ubezpieczenia, warto zastanowić się, jaki motyw zawarcia ubezpieczenia jest najważniejszy i wtedy zdecydować się na najlepszy rodzaj ubezpieczenia na życie, umożliwiający osiągnięcie pożądanego celu.  
« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: