witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa zdrowotna dla osoby niepełnosprawnej

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Indywidualne polisy zdrowotne cieszą się naprawdę dużą popularnością w obecnych czasach. W czasach, w których natychmiastowy dostęp do specjalistycznej pomocy i opieki lekarskiej jest niemożliwy przez nieustannie wydłużające się kolejki i czas oczekiwania na wizytę. Właśnie dlatego gros osób zdecydowało zapewnić sobie specjalistyczną opiekę we własnym zakresie. Na rynku ubezpieczeniowym nie ma specjalnych polis dedykowanych osobom niepełnosprawnym, ponieważ mogą one zakupić standardowe, takie same jak osoby sprawne polisy zdrowotne.
handicapped

Czy osoba niepełnosprawna może samodzielnie wykupić polisę?

Niepełnosprawni jak najbardziej mogą samodzielnie wykupić polisę, jednak nie zawsze – w przypadku osoby niepełnosprawnej intelektualnie, umowę ubezpieczenia muszą zawrzeć jej opiekunowie prawni. Polisa osoby niezdolnej do podejmowania samodzielnych decyzji lub ubezwłasnowolnionej jest ważna do momentu śmierci jej opiekunów prawnych. W pozostałych przypadkach, to ubezpieczony decyduje o tym, jak długo chce korzystać z usług danego ubezpieczyciela – działa to dokładnie tak samo jak w przypadku ubezpieczenia wszystkich klientów.

Porównaj oferty ubezpieczeń

Okres trwania umowy ubezpieczenia – czy można ją wypowiedzieć?

Opieka zdrowotna w ramach indywidualnej polisy jest ważna jedynie w czasie trwania umowy ubezpieczenia. Można z niej zrezygnować przed wygaśnięciem terminu, składając pisemną rezygnację zachowując ustalony przez ubezpieczyciela okres wypowiedzenia (najczęściej 30 dni). Towarzystwo, u którego wykupiliśmy ubezpieczenie, również może zerwać z nami umowę, np. jeśli okaże się, że zatailiśmy istotne informacje dotyczące stanu zdrowia.

 

Co gwarantuje polisa zdrowotna?

Polisa zdrowotna gwarantuje przede wszystkim święty spokój – okazuje się być bezcenna, kiedy ubezpieczonego dopadnie ciężka choroba. Osoby niepełnosprawne w zależności od rodzaju swoich ograniczeń, mogą nie być w stanie poinformować opiekunów o swoich dolegliwościach, a choroba w zastraszającym tempie może rozwijać się dalej, dlatego tak ważny jest czas – natychmiastowe podjęcie działań i specjalistyczna opieka lekarska.

Polisa zdrowotna obejmuje zazwyczaj:

  • całodobowy dostęp do lekarza pierwszego kontaktu,

  • sieci specjalistów,

  • wizyty domowe,

  • proste zabiegi,

  • bilanse zdrowia dziecka

  • szczepienia.
     

Ponadto ubezpieczenie zdrowotne można rozszerzyć o dodatkowe opcje, takie jak:

  • opieka stomatologiczna,

  • rehabilitacja.

 

Czy każda osoba niepełnosprawna może wykupić takie ubezpieczenie?

Przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej, każdy klient jest zobowiązany do wypełnienia wniosku przygotowanego przez ubezpieczyciela. Należy podać w nim dane osobowe, wybrać pakiet ubezpieczenia oraz wypełnić ankietę medyczną. Ankieta medyczna ma na celu ułatwienie firmie ubezpieczeniowej oszacowania ryzyka związanego z ochroną życia i/lub zdrowia klientów. Ankiety medyczne zawierają poniższe oświadczenia:

  • Oświadczam, że zostały u mnie zdiagnozowane wady wrodzone i schorzenia będące ich skutkiem, wymagające systematycznej kontroli i opieki lekarskiej, co najmniej 5-6 razy w roku.
  • Oświadczam, że jestem osobą trwale niezdolną do pracy i/lub wymagam stałej opieki osób trzecich.
 
Jeśli na któreś z tych oświadczeń udzielimy odpowiedzi twierdzącej, to umowa ubezpieczenia nie będzie mogła zostać zawarta. 

Oblicz składkę ubezpieczenia

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: