witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa posagowa-korzyści

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Dzieci dla swoich rodziców – i nie tylko rodziców, są całym światem. Wszyscy staramy się im zapewnić jak najlepsze wychowanie, edukację i bezpieczeństwo. Jednak przyszłość ma to do siebie, że nie da się jej przewidzieć – co jeśli zabraknie nas zbyt wcześnie? Wtedy nie będziemy w stanie wesprzeć naszego dziecka w żaden sposób, dlatego tak ważne jest to, aby już dziś pomyśleć o jego przyszłości finansowej i zadbać o to, aby była pewna i bezpieczna.
posagowa

W zabezpieczeniu finansowej przyszłości naszego dziecka można nam pomóc polisa posagowa. Polisa posagowa jest połączeniem lokaty, funduszu inwestycyjnego i ubezpieczenia. Umożliwia ona gromadzenie kapitału na wejście dziecka w dorosłe życie i jednocześnie zabezpiecza na wypadek śmierci jego rodziców.

Porównaj oferty ubezpieczeń

Kiedy dziecko uzyska wypłatę świadczenia z polisy i kto może ją wykupić?

Gdy dziecko osiągnie pełnoletność, zaś umowa ubezpieczenia upłynie, to otrzyma ono zapisaną w polisie sumę pieniędzy. Osobą, która może zawrzeć umowę takiego ubezpieczenia nie musi być koniecznie rodzic dziecka – może to być chrzestny, babcia, dziadek, ciocia, wujek, przyjaciel rodziny, dosłownie każdy. Jeśli ubezpieczonego (np. rodzica) zabraknie podczas trwania umowy, to w takiej sytuacji ubezpieczyciel bierze na siebie odpowiedzialność płacenia składek do końca trwania umowy polisy i po jej zakończeniu wypłaci dziecku pieniądze.

Polisa posagowa jest świetnym pomysłem na prezent dla dziecka na 18. urodziny. Pamiętajmy, że im wcześniej zaczniemy oszczędzać, tym zdecydowanie większy kapitał uda nam się zgromadzić na start w dorosłe życie dla naszego dziecka. Nam wszystkim bardzo ciężko jest się zmobilizować do regularnego oszczędzania – niespodziewane wydatki czyhają na każdym kroku i skutecznie pomniejszają nasze oszczędności. Polisa posagowa mobilizuje do gromadzenia kapitału, którego zebranie na własną rękę byłoby bardzo trudne. Dlatego warto zdecydować się na ubezpieczenie z myślą o dziecku i zagwarantować mu ochronę, bezpieczeństwo finansowe i lepszy start w dorosłość – czy to studia na dowolnej uczelni w Polsce lub na świecie, czy mieszkanie albo samochód.
 

Korzyści

  • pieniądze dla dziecka na wejście w dorosłe życie,
  • bezpieczny (odporny na wahania występujące na rynkach finansowych) sposób oszczędzania,
  • możliwość urealnienia wypłaconego w przyszłości świadczenia poprzez podwyższanie stopy ubezpieczenia o wskaźnik indeksacji,
  • wolna od podatku od dochodów kapitałowych i podatku od spadków i darowizn wypłata pieniędzy z polisy.

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: