witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ochrona tymczasowa w ubezpieczeniu na życie-co to?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ochrona tymczasowa najczęściej jest stosowana w przypadku polis na życie – zaczyna obowiązywać od kolejnego dnia po złożeniu przez klienta wniosku ubezpieczeniowego i opłacenia pierwszej składki. Okres obowiązywania tymczasowej ochrony ubezpieczeniowej nie przekracza najczęściej 60 dni, zaś kończy się wraz z objęciem ubezpieczonego ochroną właściwą, która została określona w umowie ubezpieczenia.
umbrella

Ogólne Warunki Ubezpieczenia na życie regulują zasady funkcjonowania tymczasowej ochrony ubezpieczeniowej. Ochrona ta może obejmować okrojony zakres ochrony ubezpieczeniowej w ramach danego ubezpieczenia na życie. Zakres ten ustanawia dane towarzystwo ubezpieczeniowe, zaś większość klientów nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że początkowo po podpisaniu umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym, ma prawo wyłącznie do ograniczonych świadczeń z tytułu ubezpieczenia. Ochrona tymczasowa może obejmować wypłatę świadczenia na wypadek śmierci ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku, o ile wydarzy się on od dnia następnego po złożeniu do towarzystwa wniosku o zawarcie umowy i wpłacenia pierwszej składki na rachunek bankowy firmy ubezpieczeniowej. Wysokość wypłaconego świadczenia będzie równa wysokości sumy ubezpieczeniowej określonej we wniosku o zawarcie umowy, o ile towarzystwo nie ograniczy jej kwotowo. Ponadto, ubezpieczenie może wykluczać wypłatę świadczenia w ramach ochrony tymczasowej z polisy na życie, jeżeli ubezpieczony dozna wypadku, np. na skutek uprawiania sportów niebezpiecznych.

Porównaj oferty ubezpieczeń

Jeżeli klient nie dostarczy w terminie ustalonym z ubezpieczycielem wymaganych dokumentów, które są niezbędne do podjęcia decyzji dotyczącej akceptacji ryzyka ubezpieczeniowego, wówczas ochrona ubezpieczeniowa wygasa. Ochrona tymczasowa wygaśnie również, gdy ubezpieczający zrezygnuje z umowy ubezpieczenia lub towarzystwo nie zaakceptuje ryzyka ubezpieczeniowego.

Obowiązkiem każdego towarzystwa ubezpieczeniowego jest poinformowanie klientów o istnieniu tymczasowej ochrony ubezpieczeniowej, poprzez przekazanie mu stosownego formularza potwierdzenia.

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: