witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Niebezpieczny zawód a ubezpieczenie na życie

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Jeśli wykonujesz zawód stwarzający zagrożenie dla swojego życia, to powinieneś zdawać sobie z tego sprawę i zadbać o przyszłość swoich najbliższych na wypadek wystąpienia nieszczęśliwego zdarzenia. Na niebezpieczne sytuacje podczas pracy, najbardziej narażeni są: ślusarze, kowale, robotnicy budowlani, formierze odlewniczy, spawacze, pracownicy włókiennictwa, jak i przedstawiciele wielu innych zawodów gałęzi produkcyjnych.
fire

Produkty ubezpieczeniowe mające chronić przed skutkami nieszczęśliwych wypadków, przede wszystkim kierowane są do osób wykonujących wyżej wymienione zawody – do wyboru mają dwa rodzaje ubezpieczeń: indywidualne i grupowe.

Porównaj oferty ubezpieczeń

Ubezpieczenia grupowe

Celem grupowej polisy na życie jest przede wszystkim zabezpieczenie życia i zdrowia pracowników oraz członków ich rodzin w razie zajścia nagłego, nieszczęśliwego zdarzenia. Takim ubezpieczeniem można objąć swojego partnera oraz dzieci, zaś każde z nich otrzyma odrębne świadczenie. Ubezpieczenie to pozwala objąć ochroną każdą osobę pomiędzy 18. a 64. rokiem życia, którą łączy z pracodawcą stosunek pracy. Taki rodzaj ubezpieczenia jest znakomity dla osób, którym zależy na podstawowej ochronie najbliższych, pomocy w trudnych sytuacjach oraz korzystnym i niedrogim ubezpieczeniu, które można zawrzeć szybko bez konieczności przeprowadzania badań lekarskich, zaś po wygaśnięciu ubezpieczenia można je kontynuować indywidualnie. Ochrona ubezpieczeniowa wynikająca z takiej polisy funkcjonuje przez 24 godziny na dobę na całym świecie, a jej zakres można dostosować do potrzeb i możliwości ubezpieczonego.

 

Ubezpieczenie indywidualne

Ubezpieczenie indywidualne jest polecane wszystkim osobom, które wykonują niebezpieczny zawód, zaś ograniczony zakres ubezpieczenia grupowego nie odpowiada ich oczekiwaniom. Ubezpieczenie grupowe ma jedną wadę – istnieje dopóki istnieje dana grupa. Natomiast ubezpieczenie indywidualne, jak sama nazwa wskazuje – zapewnia indywidualną ochronę ubezpieczonemu. Taka polisa zapewnia pomoc rodzinie ubezpieczonego na wypadek jego śmierci, pobytu w szpitalu lub inwalidztwa. Oprócz wypłaty świadczenia finansowego na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, zyskujemy także dostęp do szerokiego pakietu assistance, który obejmuje między innymi organizację rehabilitacji, czy też transport medyczny.

 

Pomimo atrakcyjnej ceny ubezpieczenia grupowego, powinniśmy poważnie zastanowić się nad wykupieniem indywidualnej polisy na życie, która nie tylko zapewni nam szerszy zakres ochrony, ale co najważniejsze – jej istnienie jest uzależnione od nas samych, a nie od grupy osób.

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: