witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Jak otrzymać porównanie ofert ubezpieczeń na życie?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Zastanawiasz się jaki sposób zabezpieczenia siebie i rodziny m.in. na wypadek poważnej choroby, albo śmierci będzie dla Ciebie najlepszy. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują w tym zakresie ochronne lub ochrono-inwestycyjne polisy na życie. Jest ich jednak wiele i trudno wybrać tę najlepszą. Warto w tym celu zrobić porównanie, które na pewno będzie pomocne w podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniej oferty ubezpieczenia swojego życia i zdrowia oraz zapewnienia ochrony rodzinie. By otrzymać taką informację wystarczy wypełnić krótki formularz składający się z pięciu kroków.
polisa na życie
I. Indywidualne ubezpieczenie na życie
 
Krok pierwszy – ubezpieczenie
 
Na początek zostaniesz poproszony o wybór ubezpieczenia (do wyboru: indywidualne i grupowe). Możesz zamówić porównanie ubezpieczeń dla siebie, dla osoby trzeciej lub siebie razem z partnerem/współmałżonkiem. W pierwszym kroku powinieneś określić cel zakupu polisy życiowej.
 

SPRAWDŹ PORÓWNYWARKĘ

Celem zakupu ubezpieczenia na życie może być:
 • chęć zapewnienia finansowego bezpieczeństwa bliskim na wypadek Twojej śmierci (w takim wypadku mogliby otrzymać świadczenie jednorazowe lub rentę),
 • ochrona finansowa na wypadek niezdolności do pracy np. po wypadku komunikacyjnym czy wypadku w pracy,
 • zgromadzenie kapitału dla dziecka (nagromadzone środki zostaną wypłacone dziecku po zakończeniu ubezpieczenia i zapewnią start w dorosłość np. pokryją koszty studiowania w innym mieście),
 • zabezpieczenie spłaty kredytu (w przypadku śmierci ubezpieczonego zadłużenie kredytu nie spadnie na bliskich, tylko kredyt zostanie spłacony ze świadczenia ubezpieczeniowego),
 • dodatkowy kapitał na emeryturę (druga emerytura, która zapewni godziwe życie na emeryturze, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy emerytury państwowe są coraz niższe),
 • ochrona na wypadek inwalidztwa oraz ciężkiej choroby (w razie stałego i dotkliwego uszczerbku na zdrowiu, potrzeby rehabilitacji lub funduszy na terapię, ubezpieczony otrzyma świadczenia z tytułu wykupionej polisy na życie).
Pytanie o cel zakupu polisy na życie jest nieobowiązkowe, ale warto już na tym etapie zastanowić się na jakiej ochronie najbardziej Ci zależy. W końcu – ubezpieczenie się na każdą możliwą ewentualność jest kosztowne, a poza tym wykupując ubezpieczenie na życie trzeba umieć odpowiedzieć na pytanie: po co to robisz? Comiesięczne opłacanie składek w którymś momencie może wydać Ci się dość uciążliwe, a do głowy zaczną przychodzić myśli o zakończeniu polisy. Taka niefortunna decyzja może kosztować np. utratę części zgromadzonych środków. Pamiętając o celu, łatwiej będzie Ci wytrwać w postanowieniu.

Ważne: w formularzu możesz zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź. Nie musisz się ograniczać do jednego czy dwóch celów. Warto nawet zaznaczyć więcej opcji, aby otrzymać bogatszą ofertę ubezpieczenia, z którego wybierzesz najwłaściwsze dla siebie.

Kolejnym pytaniem jest wybór orientacyjnej sumy ubezpieczenia. W formularzu możesz zaznaczyć od 30 tys. zł do ponad miliona złotych. Pamiętaj, że suma ubezpieczenia oznacza wysokość świadczenia, jakie zostanie wypłacone w przypadku śmierci ubezpieczonego lub innego zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Mniejsza suma ubezpieczenia, to mniejsza składka ubezpieczeniowa. Najlepiej dobrać taką sumę ubezpieczenia, aby oferowała wystarczającą ochronę, a jednocześnie składka ubezpieczenia na życie nie przekraczała twoich możliwości finansowych.

Ostatnie pytanie na tym etapie formularza dotyczy wyboru między dożywotnim ubezpieczeniem na życie a terminowym. W przypadku wyboru ubezpieczenia dożywotniego nie musisz deklarować terminu końca jej trwania, podczas gdy zakup terminowego ubezpieczenia oznacza, że umowa ubezpieczenia zostanie zawarta na określony czas (np. do końca spłaty kredytu hipotecznego).

Krok drugi – ubezpieczony
 
Kolejnym krokiem jest uzupełnienie kilku podstawowych danych o ubezpieczonym takich jak:
 • płeć,
 • data urodzenia,
 • wykonywany zawód (lub nazwa aktualnego stanowiska pracy). 
Pamiętaj: Jeżeli chcesz dokonać porównania dla innej osoby, nie zapomnij o wpisaniu jej poprawnych danych. Przy wypełnianiu kwestionariusza dla siebie i partnera, uzupełnij również dane swoje oraz współmałżonka. Pamiętaj, że na każdym etapie wypełniania formularza możesz nacisnąć klawisz „wstecz”, aby dokonać korekty podanych danych.

Krok trzeci – gospodarstwo domowe
 
Trzeci krok to udzielenie odpowiedzi na trzy pytania dotyczące sytuacji rodzinno-majątkowej ubezpieczonego, czyli:
 • sytuacja mieszkaniowa (czy posiadasz dom lub mieszkanie, a może wynajmujesz nieruchomość lub mieszkasz z rodzicami),
 • miesięczne wydatki gospodarstwa domowego (chodzi tutaj o miesięczną kwotę, którą przeznaczasz na rachunki, opłaty, żywność, odzież, środki czystości, utrzymanie samochodu, kulturę, rozrywkę i hobby),
 • dzieci (jeśli masz dzieci, to wpisz ilość oraz wiek dzieci).
Sytuację mieszkaniową i wydatki wybierasz z listy, natomiast liczbę i wiek dzieci wpisujesz samodzielnie. Przy pytaniu o dzieci odpowiedz pełnym zdaniem – ciąg cyferek może nie być do końca oczywisty – czy liczba 3 oznacza wiek dziecka czy ilość potomstwa? Unikaj niedomówień.

Krok czwarty – stan zdrowia
 
W czwartym kroku formularza ubezpieczenia na życie zostaniesz zapytany o stan zdrowia. Jest to punkt, który zwykle budzi najwięcej emocji wśród ubezpieczonych. Na etapie porównywania ofert polis na życie, nie zostaniesz poddany szczegółowej analizie własnego zdrowia. Zostaniesz spytany jedynie o cztery najistotniejsze z punktu widzenia ubezpieczycieli informacje:
 • Czy w ciągu ostatnich 5 lat byłeś diagnozowany ze względu na chorobę?
 • Czy w ciągu ostatnich 5 lat byłeś hospitalizowany (za wyjątkiem ciąży)?
 • Czy w ciągu ostatnich 5 lat regularnie przyjmowałeś leki przepisane przez lekarza?
 • Czy zawierałeś już wcześniej umowę ubezpieczenia na życie?
W przypadku, gdy zawierałeś już wcześniej umowę ubezpieczenia na życie, określ w jakiej firmie ubezpieczeniowej ją zawarłeś, od kiedy, na jaką wysokość sumy ubezpieczenia oraz czy ubezpieczenie nadal trwa.

Jeżeli zaznaczyłeś wcześniej, że chcesz otrzymać porównanie ofert ubezpieczenia na życie dla siebie oraz współmałżonki, zostaniesz poproszony o odpowiedź na powyższe pytania także za drugą osobę.

Krok piąty – dane kontaktowe
 
Na tym etapie uzupełniania formularza zostaniesz poproszony o podanie swoich danych kontaktowych tj. imię, nazwisko, adres, telefon i e-mail. Do odznaczeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, wystarczy tylko kliknąć na „wyślij”. I czekać na kontakt! Oferty przygotowane z myślą o tobie zostaną Ci przesłane w ciągu kilku dni. Porównaj je i wybierz tę, która najlepiej spełnia twoje oczekiwania.
 
II. Grupowe ubezpieczenie na życie
 
Krok pierwszy – ubezpieczenie
 
Jeżeli w pierwszym kroku wybrałeś opcję „Interesuje mnie ubezpieczenie grupowe”, Twój proces wypełniania formularza wygląda nieco inaczej. Właściwie to jest znacznie krótszy i szybszy. Na początek kliknij przycisk: „dalej”.

Uzupełnianie formularza w przypadku wyboru grupowego ubezpieczenia na życie przebiega w trzech krokach. Pierwszym jest wybór rodzaju ubezpieczenia, w tym przypadku grupowej polisy na życie.

Krok drugi – ubezpieczeni
 
W drugim kroku zostaniesz poproszony o uzupełnienie następujących informacji:
 • przybliżona składka na ubezpieczenie – do wyboru od 40 zł do 150 zł,
 • obecne ubezpieczenie grupowe na życie – o ile występuje, jeśli nie, to odznaczasz brak, jeśli tak, to wybierasz ubezpieczyciela z listy towarzystw ubezpieczeniowych,
 • określenie grupy docelowej – grupa osób, jedna osoba,
 • ilość osób do ubezpieczenia – podaj liczbę osób podchodzących do ubezpieczenia grupowego na życie.
Krok trzeci – dane kontaktowe
 
Teraz zostaniesz poproszony o podanie danych kontaktowych (najlepiej osoby decyzyjnej, która chce otrzymać kilka ofert grupowych ubezpieczeń na życie).

Wypełniasz pola dotyczące: imienia, nazwiska, adresu, telefonu oraz e-maila. Odznaczasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, po czym klikasz na „Wyślij”. Pamiętaj, że na każdym etapie wypełniania formularza, możesz kliknąć na przycisk „Wstecz”. Dane zostaną zapisane, a jednocześnie będziesz mógł dokonać korekty podanych informacji.

Po zweryfikowaniu zgłoszenia, otrzymasz kilka najlepszych ofert ubezpieczenia grupowego. Wybierz tę najbardziej dopasowaną do potrzeb ubezpieczanych osób. 
 

WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ

Grupowe ubezpieczenie na życie ma wiele zalet m. in. ubezpieczeni nie przechodzą szczegółowego wywiadu na temat zdrowia, płacą niższą składkę, a pracodawca może otrzymać inne profity np. dofinansowanie do szkoleń z zakresu BHP, na zakup większej ilości odzieży ochronnej, remont przestarzałej infrastruktury – kwestiom, które służą zwiększeniu bezpieczeństwa pracy, a więc minimalizowaniu wypadków w pracy.
 
Polisa na życie ma zapewniać ubezpieczonemu pomoc finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla niego oraz jego bliskich. Pamiętajmy również o tym, że istotna jest również cena tego ubezpieczenia, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw m.in: AXA, Allianz, MetLife, Generali, Aviva, Aegon, PKO Ubezpieczenia, Warta, Uniqa, Macif, Concordia. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

 


« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: