witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Jak obniżyć koszt ubezpieczenia na życie?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wielu z nas szuka promocji, okazji, próbuje zaoszczędzić nie tracąc przy tym na jakości danego produktu czy usługi. Czy tak samo można zaoszczędzić na ubezpieczeniu na życie? Czy można kupić polisę zapewniającą dobrą, kompleksową ochronę za niewielką składkę dopasowaną do swoich możliwości? Można!
piggy bank

Rodzaj ubezpieczenia a wysokość składki

Wpływ na znaczne obniżenie wysokości składki ma już sam wybór pomiędzy ubezpieczeniem terminowym i bezterminowym. Wybierając polisę terminową możemy znacznie zaoszczędzić na płaceniu składek. Jej składki są znacznie niższe, ponieważ w czasie trwania ubezpieczenia istnieje mniejsze ryzyko związane z wypłaceniem świadczenia z powodu naszej śmierci. Natomiast w polisie dożywotnej (tj. bezterminowej) to ryzyko jest o wiele większe, w konsekwencji czego składki są wyższe. Czas trwania polisy to nie jedyny czynnik, który wpływa na wysokość składki ubezpieczenia na życie.

Porównaj oferty ubezpieczeń

Co jeszcze ma wpływ na obniżenie składek ubezpieczeniowych?

Na obniżenie wysokości składek polisy na życie ma wpływ kilka znaczących czynników.

 1. Sposób liczenia wieku ubezpieczonego przez daną agencję ubezpieczeniową

  Firmy ubezpieczeniowe mogą w różny sposób obliczać wiek ubezpieczonego – jedne biorą pod uwagę dokładną datę urodzenia, inni zaś sam rocznik.

 2. Ubezpieczenie się w młodym wieku

  Dlaczego ubezpieczenie się w młodym wieku jest tak istotne? Ponieważ ryzyko ubezpieczeniowe w przypadku ludzi młodych jest znacznie mniejsze. Młodzi z założenia są zdrowsi niż ludzie starsi i głównie z tego powodu mogą uzyskać znacznie niższą składkę ubezpieczeniową. Za młodu, nie ma konieczności zakładania ubezpieczenia na nie wiadomo jak wielką sumę, ponieważ w trakcie trwania umowy można ją zmienić, czy podwyższyć w stosunku do wzrostu zarobków.

 3. Odpowiednio wysoka suma ubezpieczenia

  Nie wszystkich stać na ubezpieczenie na milion złotych i nie każdy takiego potrzebuje. Najodpowiedniejszą sumą ubezpieczenia jest kwota równa dziesięcioletnim zarobkom ubezpieczonego.

 4. Częstotliwość wnoszenia opłat

  Dzięki wnoszeniu większych sum za jednym razem, można liczyć na znaczne obniżenie wysokości składki – płacąc ją raz na pół roku możemy sporo zaoszczędzić. Jednak składkę możemy płacić z idealną dla nas częstotliwością – co miesiąc, co kwartał, czy co pół roku.   

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: