witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Dwa ubezpieczenia na życie czy jedno?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Przeglądając internetowe fora można w łatwy sposób trafić na wiele tematów związanych z ubezpieczeniami na życie. Jeden z powtarzających się wątków dotyczy możliwości wykupienia kilku polis na jedno zdarzenie, np. przewlekłą chorobę. Pytanie, jakie nurtuje forumowiczów wiąże się z opłacalnością stosowania podobnych praktyk.
dwa ubezpieczenia na życie
fot. pixabay.com
 
Od razu należy wyjaśnić, że w świetle polskiego prawa dopuszczalne jest nie tylko zawarcie analogicznych umów polisowych u różnych ubezpieczycieli, ale również otrzymanie zwielokrotnionego odszkodowania. To jednak zależy od kilku czynników i nie zawsze jest rozwiązaniem korzystnym dla ubezpieczonego w podobny sposób.
 

Sprawdź możliwości intuicyjnej porównywarki

 
Zależy od ubezpieczenia
 
Jedno z typowych zapytań na forum brzmi (pisownia oryginalna):
 
Czy prawdą jest, że posiadając dwa ubezpieczenia na życie w razie mojej śmierci beneficjent otrzyma wypłatę tylko tego świadczenia, które jest wyższe?Jeśli tak to jak wygląda sytuacja jeśli jedno moje ubezpieczenie to ubezpieczenie grupowe natomiast drugie to ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym?
 
Odpowiedź brzmi: na wysokość świadczenia składa się suma ubezpieczenia z obydwu towarzystw ubezpieczeniowych. Innymi słowy, polisy na życie są rodzajem ubezpieczeń osobowych, a więc i w tym przypadku można mówić o wielokrotności ubezpieczeń. A zatem jedna szkoda oznacza wysokie odszkodowanie.
 
Jest jedno „ale”. Podwójne ubezpieczenie i odszkodowanie będzie wiązać się z podwójnymi składkami. Teoretycznie można mieć więc nawet 10 polis, tylko nie każdy z ubezpieczonych w ten sposób będzie w stanie regularnie pokrywać cykliczne składki.
 

Świadczenie za wyłudzenie
 
Przy odrobinie „szczęścia w nieszczęściu” mając wykupione dwa ubezpieczenia na życie możliwe jest zyskanie sporej sumy pieniędzy na niewielkiej szkodzie. Należy jednak pamiętać, że dotyczy ona jedynie niespodziewanych zdarzeń. Celowe wykorzystanie ubezpieczeń w celu wzbogacenia się jest niezgodne z prawem.
 
Historia zna przypadki, w których dochodziło do celowego poparzenia wrzątkiem osób ubezpieczonych w kilkunastu towarzystwach. Sprawa zazwyczaj wychodziła na jaw, gdy biegli w zakresie medycy sądowej i chirurgii plastycznej kwestionowali przypadkowość takich zdarzeń. Wyłudzenie świadczenia od ubezpieczyciela (zwane mieniem znacznej wartości) jest przestępstwem, z które grozi nawet 10 lat więzienia.
 
 
Wielokrotna ochrona jest często wykorzystywana przez pracowników objętych ubezpieczeniem grupowym, gdzie na zasadzie porozumienia z góry ustalone są wysokości sumy ubezpieczenia oraz zakres polisy. Ten ostatni nie każdemu wystarcza, dlatego część zatrudnionych wykupuje dodatkowo indywidualną polisę na życie. Dwa ubezpieczenia na życie to rozwiązanie, dzięki któremu możliwe będzie podwojenie odszkodowania uwzględnionego w obu umowach na to samo zdarzenie.
 
 
Redakcja portalu rankomat.pl
 

Dopasuj polisę do swoich wymagań

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: