witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Dobry doradca to dobra polisa na życie?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Każdy doradca ubezpieczeniowy powinien bardzo dobrze znać branżę, a przede wszystkim posiadać kompletną wiedzę odnośnie oferowanych przez siebie produktów. Nie wystarczy posiąść jej raz. Rynek ubezpieczeń rozwija się w tak szybkim tempie, że aby być na czasie, należy ciągle się szkolić i doskonalić. Jak rozmawiać z klientem, aby osiągnąć sukces?
polisy na życie
fot. pixabay.com

Aby zostać doradcą ubezpieczeniowym należy przejść pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną w towarzystwie, następnie przejść wielogodzinny kurs zakończony egzaminem Komisji Nadzoru Finansowego. To, jakim się jest doradcą zależy od kilku stosowanych zasad łatwych do zauważenia przez wymagającego klienta.

Zobacz, czy ta polisa będzie dobra

 
Wiedza ubezpieczeniowa
 
Ciągły rozwój własnych kompetencji zawodowych leży po stronie doradcy, jak i towarzystwa ubezpieczeniowego, które reprezentuje on na zewnątrz. System cyklicznych szkoleń danej firmy ubezpieczeniowej jest już kwestią osobną, ale przynajmniej raz do roku powinno mieć miejsce sprawdzenie stanu znajomości pojęć i produktów, tak by potencjalny klient otrzymywał rzetelne informacje o ubezpieczeniu, a dobra polisa na życie trafiła w jego ręce.
 
Jeżeli nie będzie on potrafił dobrze doradzić i dobrać odpowiedniego produktu, wówczas nikt z jego usług nie będzie korzystał. Każdy klient ma inną sytuację, inne potrzeby, a więc powinien być traktowany indywidualnie.
 

Cechy osobowościowe
 
Sprzedaż ubezpieczeń na życie nie jest prostą sprawą. Zawód doradcy ubezpieczeniowego wymaga dużego zaangażowania i poświęcenia. Tylko wtedy można osiągnąć w tej branży sukces. Dobry doradca ubezpieczeniowy powinien być zarazem dobrym słuchaczem, a przy tym wykazywać otwarcie, empatię i wzbudzać zaufanie.
 
Ponieważ jest to zajęcie bez ściśle określonych godzin pracy, pożądanymi cechami będą samodzielność, zdyscyplinowanie i umiejętność skoncentrowanie na pracy. To jest klucz do sukcesu.
 

W relacji z klientem
 
Jak agent powinien zachowywać się w kontaktach z klientem? Istotne jest to, aby poznać potrzeby klienta, wówczas będzie wiedzieć jakie ubezpieczenie na życie jest dla niego najlepsze. Ubezpieczających się interesują jasne, konkretne i przydatne informacje. Wielu irytuje, gdy agent namiętnie zachwala oferowany produkt.
 
Do tego dochodzi jeszcze tzw. etyka zawodu. Jeśli agent nie posiada wiedzy na nurtujący klienta temat, nie powinien wprowadzać go w błąd i odpowiadać wymijająco czy niejasno. Warto przyznać się do tego, że nie zna się odpowiedzi na to pytanie i przygotować ją na następne spotkanie. Wybrnąć można też na różne inne sposoby – okazując spokój, opanowanie i pewność siebie i wystrzegać się  natarczywości i narzucania własnego zdania za wszelką cenę.
 

Obsługa posprzedażowa
 
Dobra polisa na życie zależy przede wszystkim od nabywcy, który precyzuje doradcy swoje potrzeby, jednak sposób prezentacji produktu czy rozszerzenia ma niebagatelny wpływ na ostateczny kształt umowy polisowej. Jeśli doradca wykazuje cechy opisane powyżej, a w dodatku utrzymuje kontakt z klientem po zakończeniu transakcji sprzedaży, można być spokojnym o własną przyszłość.
 
Jednak nawet najmilsza relacja doradcy ubezpieczeniowego z klientem nie zwalnia tego ostatniego od gruntownej znajomości warunków umowy, bo te będą podstawą do wypłaty ewentualnego świadczenia.
 
 
Redakcja portalu: polisynazycie.com.pl
 

Porównaj oferty bez wychodzenia z domu

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: