witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Czym jest polisa na raka?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Na polskim rynku możemy spotkać się jedynie z kilkoma towarzystwami, które proponują nam zakupienie polisy na wypadek nowotworu. Zastanawiamy się po co nam takie ubezpieczenie i czy warto. Wskazane jest sprawdzenie zakresu polisy.

polisa na raka
Zawarcie ubezpieczenia naturalnie musi być poprzedzone badaniami. Jeżeli w momencie podpisania umowy już zdiagnozowano u nas nowotwór ochrona nie będzie nas obowiązywać. Zazwyczaj polisa przewiduje tak zwany okres karencji, w czasie którego za zachorowanie również nie otrzymamy odszkodowania. Ubezpieczenie ma być dla nas zabezpieczeniem warto więc zakupić polisę jak najwcześniej. Myślenie, że jesteśmy młodzi i przecież nic nam nie grozi, w wielu przypadkach okazuje się niewłaściwe. W ogólnych warunkach polis na raka znajdziemy wyszczególnienie zdarzeń, na wypadek, których nas chroni.

Znajdź polisę dla siebie

Rozpoznanie

Polisa na raka na samym początku obejmuje rozpoznanie choroby nowotworowej. W sytuacji zdiagnozowania, w zależności od wybranego towarzystwa możemy otrzymać 100% sumy ubezpieczenia lub określoną zaliczkę. Pamiętajmy, że wysokość świadczenia częściowo zależy od nas. Im większa suma ubezpieczenia przy zawieraniu umowy tym wyższe ono będzie.

Leczenie

Kolejne świadczenia będą obejmować zakres leczenia. Możemy otrzymać procentowy udział sumy ubezpieczenia i przeznaczyć go na operację medyczną, cykl chemioterapii lub radioterapii. Tego typu leczenie może być bardzo kosztowne. Zwróćmy uwagę na fakt, że ubezpieczyciel swoją wypłatę uzależnia od sumy ubezpieczenia, a nie całkowitych kosztów związanych z kuracją.

Okresowe świadczenia

Kolejną pomocą udzielaną przez towarzystwo może być okresowa wypłata świadczeń. Przykładowo, w sytuacji wykrycia nowotworu mózgu możemy otrzymywać przez 12 miesięcy swoistą rentę. Takie dofinansowanie możemy przeznaczyć na leczenie, rehabilitację czy w zależności od naszej woli inne opłaty. Część osób po usłyszeniu diagnozy postanawia realizować marzenia, które zawsze były odkładane na później. Odszkodowanie wypłacone przez ubezpieczyciela z pewnością pozwoli na spełnienie chociaż kilku.

Dodatkowe korzyści

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu jest nie tylko finansowym zabezpieczeniem. Często zawiera usługę Assistance, która jest całodobową pomocą informacyjną oraz organizacyjną w zakresie medycznym. Dzięki polisie możliwa jest organizacja oraz pokrycie kosztów leczenia ambulatoryjnego. Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z usług naszego lekarza możemy poprosić o drugą opinię innego specjalisty.

Julietta Maciejak

Polisa na raka

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: