witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Z polisy mieszkaniowej na czas urlopu korzystasz przez cały rok

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Obawa przed włamaniem do domu czy mieszkania w czasie wypoczynku zagranicznego towarzyszy wszystkim nieubezpieczonym lokatorom. Sądzą oni błędnie, że dwa tygodnie to na tyle krótki okres czasu, że nic złego nie spotka ich nieruchomość, a brak polisy pozwoli oszczędzić na wakacyjnym wyjeździe.
dom
Dla potencjalnego złodzieja nieruchomość pozostawiona bez opieki nawet na kilka godzin jest czasem wystarczającym do włamania i wyniesienia cennych przedmiotów. Natomiast pozorna oszczędność wynikająca z braku polisy mieszkaniowej może niejednych lokatorów kosztować znaczne więcej niż wymarzony odpoczynek w zagranicznym kurorcie.
 

Ubezpieczenie turystyczne czy nieruchomości?

 
Właściciel domu czy mieszkania wyjeżdżając na dłuższy wypoczynek zagraniczny ryzykuje podwójnie – nagłe zachorowanie i pobyt szpitalu czy zalanie pozostawionej bez opieki nieruchomości mogą spowodować poważne straty finansowe, które trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni. Dlatego tak istotne jest, aby przed wyjazdem pomyśleć o ochronie nie tylko dla siebie, ale i mienia. Polecanym rozwiązaniem jest z jednej strony zakup polisy turystycznej, a z drugiej ubezpieczenia mieszkania na strzezdom.pl.
 
Oba ubezpieczenia różnią się od siebie przede wszystkim czasem trwania ochrony – polisa turystyczna przyda się na czas wyjazdu, więc jej ważność wynosi zwykle parę tygodni, a polisa mieszkaniowa będzie obowiązywać nie tylko na okres nieobecności lokatorów, ale przez pełne 12 miesięcy.
 
Porównywane ubezpieczenia będą też różniły się pod względem ceny – polisa turystyczna to wydatek średnio kilkudziesięciu złotych, a koszt polisy mieszkaniowej zaczyna się już od 100 złotych, przy czym warto wybrać szerszy wariant za 300-400 zł. To jednorazowy wydatek w skali roku, więc łatwo obliczyć, że ochrona nieruchomości jest jednym z najtańszych rozwiązań ubezpieczeniowych. Kolejnych oszczędności można poszukać wykorzystując nowoczesne narzędzia internetowe jak kalkulator ubezpieczeń mieszkaniowych w strzezdom.pl.
 

Umowy dodatkowe – które wybrać?

 
Aby skutecznie chronić nieruchomość na wypadek kradzieży, należy taką opcję zaznaczyć przy wybieraniu składników polisy. Sama podstawa to tylko ochrona murów w razie zaistnienia jednego z kilku czy nawet kilkudziesięciu zdarzeń losowych, jak:
 
  • pożar,
  • zalanie,
  • uderzenie pojazdu,
  • wybuch,
  • upadek drzew i masztów.
 
Taki zakres nie obejmuje kradzieży, która może dotyczyć zarówno elementów stałych, jak i ruchomości, czyli wyposażenia domu i mieszkania, a przypadku domu w budowie narzędzi i materiałów budowlanych.
 
Kradzież w polisie mieszkaniowej traktowana jest jak umowa dodatkowa – jej przedmiotem może być także wandalizm, OC w życiu prywatnym, assistance, stłuczenie przedmiotów szklanych czy ubezpieczenie bagażu lokatora poza miejscem zamieszkania.
 
W przypadku kradzieży jako rozszerzenia należy pamiętać o dwóch zasadach, które mają wpływ na wypłatę świadczeń:
 
  • włamanie – uznanie szkody spowodowanej przez kradzież jest możliwe tylko wtedy, gdy równocześnie doszło do włamania, a złodziej pozostawił po nim wyraźny ślad, np. stłuczoną szybę w oknie, uszkodzony zamek w drzwiach czy przepiłowaną kratę,
 
  • przedmiot ubezpieczenia – kradzież występuje w kilku opcjach, może dotyczyć pomieszczenia, ale także rzeczy osobistych ubezpieczonego; tak jak koniecznym jest zaistnienie włamania do nieruchomości, przy kradzieży torebki czy podręcznego bagażu musi dojść do rabunku,
 
  • wyłączenia odpowiedzialności – nie każda kradzież, nawet z włamaniem czy rabunkiem, będzie automatycznie oznaczać przyznanie odszkodowania, zwłaszcza gdy kradzież będzie skutkiem zaniedbania ze strony poszkodowanego.
 
 
Warto też wiedzieć jakie skradzione przedmioty nie są uwzględniane w polisie. Taka lista znajduje się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia i obejmuje z reguły papiery wartościowe, biżuterię, antyki, gotówkę oraz dokumenty. Chyba że w ofercie Towarzystwa znajduje się osobna umowa dodatkowa, która dotyczy drogocennych rzeczy.  

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: