witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa na życie - kupno jakiego jeszcze ubezpieczenia warto rozważyć?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Podstawowym celem, dla którego klienci różnych firm ubezpieczeniowych decydują się wykupić ubezpieczenie na życie, jest ochrona swoich bliskich przed niedostatkiem, na wypadek swojej śmierci. To zabezpieczenie przyszłościowe, które może być nieocenioną pomocą w trudnych dla bliskich właściciela polisy chwilach. Jakie jeszcze ubezpieczenie warto wykupić „na wszelki wypadek”?
zakup polisy na życie


Ubezpieczenie osób trzecich

 
Bardzo często polisy na życie są postrzegane jako ubezpieczenia osób trzecich. W swojej klasycznej postaci chronią bowiem jedynie życie osoby ubezpieczonej, co oznacza, że TU wypłaci osobom uposażonym w umowie świadczenie w wysokości sumy gwarancyjnej, jeśli w okresie trwania ochrony, osoba ubezpieczona umrze. Świadczenie to ma zapewnić komfort ekonomiczny bliskim zmarłego. Taka polisa będzie miała szczególne znaczenie wówczas, gdy wykupi ją klient, od którego zależnych pod względem finansowych jest kilka osób, np. żona i dwójka dzieci. Po jego nagłej śmierci mogłoby przecież pozostać bez żadnych środków do życia.
 
Bardzo często ubezpieczenie na życie wymagane jest przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Stanowi ono wtedy dodatkowe zabezpieczenie spłaty kredytu. Przy śmierci osoby ubezpieczonej, to TU może przejąć na siebie obowiązek spłaty kolejnych rat kredytu przez określony czas. 


Inne ważne ubezpieczenia

 
Obok ubezpieczenia na życie w ofertach towarzystw znajduje się wiele innych produktów, które pozwalają na zabezpieczenie przyszłości. Nie bez znaczenia pozostaje przy tym dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne NNW czy AC. Podczas gdy każdy pojazd mechaniczny podlegający rejestracji musi posiadać obowiązkowo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli polisę OC, o tyle ubezpieczenia autocasco i NNW są fakultatywne. Oznacza to, że można, ale nie trzeba ich wykupywać. Jest to dobrą wolą i wyborem każdego kierowcy.
 
Nie ulega jednak wątpliwości, że takie polisy zwiększają ochronę ubezpieczeniową kierowcy i sprawiają, że staje się ona właściwie kompleksowa. AC zapewnia wypłatę świadczenia ubezpieczeniowego w takich sytuacjach, jak kradzież pojazdu, jego zniszczenie lub uszkodzenie w wyniku działania własnego kierowcy, sił natury lub nieznanych osób trzecich.
 
NNW z kolei gwarantuje wypłatę świadczenia w wysokości sumy gwarancyjnej lub proporcjonalnie do doznanego urazu, w wyniku poniesienia szkód osobowych w nieszczęśliwym wypadku - zarówno przez kierowcę, jak i jego pasażerów. Warto sprawdzić ofertę na takie dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne np. w kalkulatorze ubezpieczeń OC AC. Dowiesz się, czy lepszym pomysłem będzie wykupienie tych polis łącznie, w jednym pakiecie, czy osobno, u wybranych ubezpieczycieli. 

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: