witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Na jaki okres jest zawierana polisa na życie?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Żyjemy w ciągłym pośpiechu i stresie przez sprawy do załatwienia, które odkładamy na następne tygodnie, aż koniec końcem jesteśmy tak zmęczeni życiem, że zapominamy o naszym zdrowiu, które jest przecież najważniejsze. Dobrym rozwiązaniem dla wszystkich „zabieganych” osób może być ubezpieczenie na życie, które zapewni bezpieczeństwo życia i zdrowia na długie lata.
czas

Indywidualne polisy na życie nie tylko chronią rodzinę ubezpieczonego w razie jego śmierci, ale zapewniają również wsparcie w chorobie i pomoc w razie wypadku. Dzięki umowom dodatkowym możemy dobrać polisę odpowiednio do naszych potrzeb, ale na jak długo powinna zostać zawarta umowa z ubezpieczycielem?

Terminowe ubezpieczenie

Jak sama nazwa wskazuje ubezpieczenie terminowe zawierane jest z Towarzystwem Ubezpieczeniowym na określony czas. Osoba ubezpieczająca się decyduje czy ma to być kilka lub kilkanaście lat. Każdy kto decyduje się na wykupienie polisy terminowej powinien wiedzieć, że wypłata świadczenia obowiązuje w okresie trwania umowy i niezależnie od przyczyny śmierci ubezpieczonego, jego rodzinie zostanie wypłacone odszkodowanie.

Warto jednak pamiętać, że takie ubezpieczenie skierowane jest zazwyczaj dla osób przed 65. rokiem życia. Przed zawarciem umowy terminowej warto dowiedzieć się czy istnieje możliwość przedłużenia takiego ubezpieczenia. Takie polisy zawierane są zazwyczaj jako zabezpieczenie spłat długoterminowych zobowiązań np. kredytów mieszkaniowych. Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka zapewnia pomoc finansową w sytuacji powiększenia się rodziny.

Bezterminowe ubezpieczenie

Istotą bezterminowego ubezpieczenia na życie jest możliwość zawarcia umowy niezależnie od wieku ubezpieczającego się. Mogą to zrobić osoby nawet do 85. roku życia. Bardzo często Towarzystwa nie wymagają informacji o stanie zdrowia i wypełnienia ankiety medycznej. Jedyną ważną rzeczą w przypadku umowy bezterminowej jest regularne wpłacanie comiesięcznych składek, ponieważ brak wpłaty na poczet ubezpieczenia może w konsekwencji oznaczać przerwanie umowy ubezpieczeniowej.

Które ubezpieczenie wybrać?

Ubezpieczenie terminowe tak jak ubezpieczenie bezterminowe możemy poszerzyć o umowy dodatkowe, które zwiększą zakres ochrony. Składka ubezpieczenia terminowego zależna jest od wieku ubezpieczonego, ale zazwyczaj jest stosunkowo niższa niż w przypadku ubezpieczenia bezterminowego. Osoby chcące się ubezpieczyć po 65. roku życia będą musiały zapłacić za ubezpieczenie dużo więcej niż osoby młode, ponieważ w ich przypadku ryzyko śmierci jest znacznie większe.

Każda z polis ma swoje wady i zalety, dlatego stwierdzić, które ubezpieczenie jest lepsze, to kwestia bardzo indywidualna. Warto zapoznać się z ofertami kilku Towarzystw Ubezpieczeniowych, gdzie warunki umów mogą znacznie różnić się od siebie. Wybranie odpowiedniej i korzystnej oferty może zająć trochę czasu, ale warto go poświęcić, ponieważ tylko dobrze dobrane ubezpieczenie jest gwarancją odpowiedniej ochrony.

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: