witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenie na życie dla emeryta – czy to się opłaca?

Średnia ocena: 4.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Zawsze podkreślamy, że ubezpieczenie na życie dobrze jest kupić jak najwcześniej – im jesteśmy młodsi i zdrowsi, tym składka jest niższa. Czy jednak oznacza to, że osoba w podeszłym wieku nie może kupić polisy na życie? Skądże znowu! Pamiętajmy, że ubezpieczenie zapewnia ochronę nie tylko w przypadku śmierci, ale też posiada wiele dodatkowych funkcji. Seniorzy mogą kupić korzystną polisę – wystarczy tylko, że sięgną po ofertę skierowaną specjalnie do nich.

Czym się różni zwykła polisa od ubezpieczenia dla emeryta?

Tradycyjne ubezpieczenie na życie wymaga od ubezpieczanego przejścia badań lekarskich. Im lepszy jest stan zdrowia klienta (i im jest on młodszy), tym mniej musi zapłacić za swoją polisę. Gdyby osoba po 50 roku życia miała skorzystać z takiej oferty, kompletnie by jej się to nie opłacało – przy bardzo niskiej sumie i zakresie ubezpieczenia musiałaby zapłacić wysoką składkę. Ubezpieczyciel mógłby też odmówić seniorowi podpisania umowy.

Oferty dla seniorów skierowane są głównie do ludzi w wieku 50 - 85 lat. Do zawarcia umowy nie są potrzebne żadne badania lekarskie lub trzeba zrobić jedynie ograniczoną ich wersję. Cena składki dobrana tak, by nie nadwyrężać zbytnio portfela emeryta. Polisy można rozszerzyć również o różne dodatki, takie jak opieka pielęgniarska w razie choroby czy ubezpieczenie na wypadek ciężkiego zachorowania. Taka polisa gwarantuje bezpieczeństwo finansowe bliskim seniora w razie jego śmierci i choroby. Z odszkodowania można pokryć koszty leczenia szpitalnego, opieki medycznej czy koszty pogrzebu.

Kup tanie ubezpieczenie

Którą polisę dla seniora wybrać?

Polisy dla osób starszych posiada wiele polskich towarzystw ubezpieczeniowych. Jednym z nich jest ubezpieczenie „Moi Bliscy”, które znajduje się w ofercie 4Life Direct.

Jest to ubezpieczenie bezterminowe, które gwarantuje wszystkim poniżej 85 roku życia akcpetację umowy. Nie trzeba robić żadnych badań lekarskich, a składki są niewysokie i ich wysokość nie ulega zmianie w trakcie trwania umowy. Można ubezpieczyć się na sumę od 1000 do 10 000 zł. Ubezpieczenie można wykupić dla siebie, a także dla swojego małżonka i partnera. Ochroną można objąć też rodziców i teściów. Możliwe jest także rozszerzenie zakresu polisy o Podwójne Świadczenie Wypadkowe – jeśli śmierć nastąpi w wyniku nieszczęśliwego wypadku, odszkodowanie wzrośnie dwa razy.

Jeśli chciałbyś kupić i Bezterminowe Ubezpieczenie na Życie „Moi Bliscy” 4Life Direct, uzupełnij krótki formularz z naszej strony. Gdy podasz swoje dane kontaktowe, zadzwoni do Ciebie agent, aby przedstawić Ci ofertę, odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania oraz – oczywiście tylko w wypadku, gdy zdecydujesz się na ofertę – omówić szczegóły zakupu. Możesz także poprosić agenta, by oddzwonił do Ciebie, gdy już się namyślisz.

A może ubezpieczenie grupowe?

Ubezpieczenie grupowe też może być niekiedy korzystną opcją dla seniora. Może on przystąpić do otwartego ubezpieczenia grupowego, czyli takiego, w którym ubezpieczającym jest towarzystwo ubezpieczeniowe, a ubezpieczonym może być każdy. Grupy są tworzone przez towarzystwo i określa je np. przedział wiekowy. Żeby wstąpić do danej grupy, należy spełniać określone warunki. Poza tym grupa taka jest zbiorem zupełnie przypadkowych, nie znających się osób. Zakres i suma ubezpieczenia są zależne od konkretnego typu polisy.

Ubezpieczenia grupowe mają bardzo niskie składki, lecz niestety wiąże się to z niewysokimi świadczeniami. Składka również znacznie wzrasta z wiekiem. Zazwyczaj, tak jak przy ubezpieczeniu skierowanym do seniora, niewymagane są badania lekarskie.

Podstawową wadą ubezpieczeń grupowych jest to, iż nie są one przystosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Obciążone są też licznymi wyłączeniami i karencją. Jeśli możesz, zdecyduj się jednak na ubezpieczenie indywidualne dla seniora. Z drugiej strony, ubezpieczenie grupowe jest lepsze niż żadne!

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Uczul swoich bliskich na domokrążców, którzy chcą sprzedawać swoje produkty finansowe zdezorientowanym starszym osobom. Internet jest bezpieczną drogą weryfikacji oferty. Pomóż swojej rodzinie w załatwianiu formalności! Dzięki zabezpieczeniom protokołu, jakie stosuje się w bankach, masz pewność, że Twoje dane nie wpadną w niepowołane ręce. W razie wątpliwości możesz zadzwonić na naszą infolinię:

Ubezpieczenia Online.pl
71 736 75 55

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania związane z ubezpieczeniami - nie tylko dla osoby starszej.

Wypełnij formularz, aby otrzymać ofertę ubezpieczenia dla seniora!  >>>

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: