witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Czym kierować się wybierając polisę na życie?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Dzisiaj każde liczące się na rynku towarzystwo ubezpieczeniowe posiada w swojej ofercie polisę na życie. Tym samym potencjalnemu nabywcy takiej formy zabezpieczenia na przyszłość łatwo zgubić się w gąszczu atrakcyjnych rozwiązań i dopasowanych pakietów dodatkowych. Na właściwy wybór polisy jest kilka sposobów.
szukanie polisy

Zanim dojdzie do zakupu ubezpieczenia na życie warto zdać sobie sprawę, czym taki produkt w ogóle jest. Na spotkaniu z agentem można oczywiście dopytać o szczegóły oferty, ale lepiej jest posiadać pewną wiedzę wcześniej.


 

1.KOSZT POLISY

Ubezpieczenie na życie wiąże się z podpisaniem umowy na minimum rok, a zazwyczaj jest to okres kilku lat. Dlatego jeszcze przed decyzją o jej zawarciu trzeba sobie uświadomić konieczność przeznaczania określonych środków w skali miesiąca, kwartału czy półrocza – w zależności od wybranego wariantu opłacania składek.
 

2.SUMA UBEZPIECZENIA

Wysokość składki jest uzależniona od kwoty, którą ubezpieczyciel wypłaci za zdarzenie przewidziane w zakresie polisy na życie. Jeśli suma ubezpieczenia będzie zbyt niska, np. 20 tys. zł, to może się okazać zbyt mała na pokrycie rachunków za leczenie czy niewystarczająca dla rodziny ubezpieczonego w przypadku jego śmierci.
 

3.UMOWY DODATKOWE

Od ich liczby również uzależniona jest składka ubezpieczenia. Dla wielu zainteresowanych polisą na życie podstawa (wypłata świadczenia na wypadek zgonu) to zakres zbyt wąski, więc poszukują tych ofert, które zawierają jak największą liczbę rozszerzeń. Dzięki nim rośnie prawdopodobieństwo dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb konsumenta.

 

Jaka polisa na życie do wyboru?

Decydując się na zakup polisy na życie należy kierować się nie tylko doborem formy (podstawa + umowy dodatkowe), ale także rodzajem takiego ubezpieczenia. Do wyboru są 3 rodzaje:

  • polisa ochronna,
  • polisa inwestycyjna,
  • polisa emerytalna,
  • polisa grupowa.

 
Pierwsze z nich to terminowe ubezpieczenie na życie, czyli ochrona ubezpieczonego zawierana umową na określony czas. To także najtańszy rodzaj polisy, kosztujący średnio 50 zł w skali miesiąca, jednak w przypadku braku zdarzenia wymienionego w zakresie właściciel polisy po wygaśnięciu umowy nie otrzymuje żadnych środków z tytułu zwrotu. Odszkodowanie jest wypłacane uposażonym (najczęściej najbliższej rodzinie) za śmierć ubezpieczonego lub jemu samemu w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ochronna polisa na życie z cesją na bank pozwoli spłacić resztę zobowiązań z tytułu zaciągniętej pożyczki.

 
Istnieje też druga możliwość, czyli wpłacanie składek, z których część jest przeznaczana na ochronę ubezpieczonego, a część inwestowana w fundusze kapitałowe. Ubezpieczony może na takiej polisie zyskać, ale istnieje też ryzyko straty wpłaconych składek. Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK) działają na zasadach giełdy i podlegają tym samym zasadom z uwzględnieniem okresów hossy i bessy. Właściciel polisy sam decyduje o proporcji składki – zwykle na część ochronną jest przeznaczana wartość symboliczna jednorazowej wpłaty.

 


 

Dodatkowe środki na emeryturze to propozycja dla osób, które zdecydują się na zwarcie umowy polisy na życie i dożycie. Wpłacana składka zostaje podzielona w równych proporcjach na część ochronna oraz inwestycyjną. Z tym że taka inwestycja nie jest obarczona ryzykiem jak w przypadku polis inwestycyjnych. Chodzi tu o dożycie do ustalonego w umowie wieku. Po tym czasie pieniądze w ramach świadczenia zostają przekazane ubezpieczonemu.
 
Grupowa polisa na życie dla klienta indywidualnego? To możliwe dzięki skorzystaniu z zakupu ubezpieczenia online za pomocą łatwej porównywarki ubezpieczeń. Zasady są uproszczone, a suma ubezpieczenia zrównoważona podobnie jak w przypadku ubezpieczeń grupowych zawieranych przez pracowników firmy.

Ofertę ubezpieczeń różnego rodzaju możesz znaleźć na rankomat
 

Michał Ratajczak

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: