witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczeniu na życie

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wybór właściwego i korzystnego ubezpieczenia na życie powinien być absolutnie świadomy i przemyślany. Polisa na życie to inwestycja na długie lata, która ma chronić zdrowie a także życie ubezpieczonego. Wydawać by się mogło, że oferty na ogół są do siebie podobne, w swej treści zawierają podobne wytyczne a różnią się od siebie jedynie nieznacznie ceną.
wyłączenia odpowiedzialności
To bardzo błędne myślenie, ponieważ rynek ubezpieczeniowy w dzisiejszych czasach niezwykle się rozwinął. Oferty można znaleźć nie tylko w największych, czołowych towarzystwa ubezpieczeniowych, ale również proponowane są przez banki czy operatorów telefonii komórkowych. Oferty są zatem bardzo różnorodne, dobrze jest zatem dobrze wczytać się w treść Ogólnych Warunków Umowy (OWU), by wybór nie okazał się przypadkowy, niekorzystny czy kłopotliwy.


SPRAWDŹ OFERTĘ POLIS NA ŻYCIE


Umowa podstawowa

Polisa na życie ma przede wszystkim chronić i zabezpieczać finansowo życie ubezpieczonego. W podpisanej umowie wskazana jest osoba uposażona, która w razie śmierci ubezpieczonego – otrzyma świadczenie. Tam również opisane są szczegółowo warunki, jakie należy spełnić, by otrzymać świadczenia dotyczące m.in. dokumentów, które będą niezbędne do ustalenia wypłaty należności.

W OWU powinna znajdować się również informacja o wyłączeniu odpowiedzialności. Wyłączenie odpowiedzialności określa sytuacje, w których należne świadczenie nie zostaje wypłacone. Do najczęściej spotykanych wyłączeń należą wyłączenia dotyczące zgonu wskutek:
  • spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu,
  • działań wojennych,
  • umyślnego działania osoby uposażonej,
  • zatrucia organizmu substancjami odurzającymi (alkohol, narkotyki),
  • popełniania wykroczenia/przestępstwa przez osobą ubezpieczoną,
  • samookaleczenia,
  • amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka (skoki spadochronowe, alpinizm, szybownictwo),
  • katastrofy samolotu, który nie posiadał licencji lotniczej,
  • poddawanie się zabiegom o charakterze medycznym, które nie posiadały nadzoru lekarskiego.


Umowa rozszerzona

Do każdej umowy podstawowej ubezpieczony może zakupić rozszerzenie np. zdrowotne. Taka forma ubezpieczenia również posiada własne OWU, które precyzuje warunki wypłaty świadczenia. Przy rozszerzeniach zdrowotnych najczęściej jest to lista najczęściej diagnozowanych chorób np. rak płuc, zawał serca, miażdżyca, cukrzyca. Najbardziej korzystne są te rozszerzenia, które posiadają długą listę chorób, wtedy automatycznie zakres ubezpieczenia staje się szerszy, jednak takie umowy również posiadają swoje wyłączenia, z którymi dobrze jest wcześniej się zapoznać.

Dlatego właśnie wskazane są dokładne badania lekarskie, celem oficjalnego stanu zdrowia, który zostaje ubezpieczony. Wszelkie zatajanie informacji na temat zdrowia może zostać potraktowane jako wyłączenie na niekorzyść ubezpieczonego. Wyłączenia przy umowach zdrowotnych mogą dotyczyć zachorowania wskutek:
  • złego dbania o zdrowie (niestosowanie się do zaleceń lekarza, zła dieta, stosowanie używek),
  • niektórych chorób dziedzicznych,
  • działań wykonywanych pod wpływem alkoholu.
 
Dobrze jest dokładnie zapoznać się z listą wyłączeń jeszcze przed podpisaniem umowy. Wówczas ubezpieczony jest dokładnie świadomy sytuacji, których powinien unikać. Wbrew pozorom długa lista wyłączeń nie musi być wcale niekorzystna – szczegółowo opisane warunki wypłaty świadczenia wpływają na korzyść – nie ma w nich miejsca na dowolną interpretację.

UBEZPIECZENIE W KORZYSTNEJ CENIE

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: