witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa na życie indywidualnie czy grupowo?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

W życiu przychodzi taki moment, w którym zastanawiamy się jak możemy zabezpieczyć swoją przyszłość. Chcemy, by nasi bliscy byli odpowiednio przygotowani na nasze odejście, dlatego zastanawiamy się nad zakupem ubezpieczenia na życie.
rodzaje ubezpieczeń na życie
Jednak zaraz po tym, jak pojawi się pomysł o zakupie polisy na życie, pojawia się również obawa przed podjęciem zbyt pochopnego wyboru. Z polisą na życie związujemy się na długie lata, inwestujemy w nią swoje pieniądze, przez co zależy nam, by była jak najbardziej dopasowana do naszej sytuacji życiowej. Aby dokonać właściwego wyboru, musimy zastanowić się, jaka polisa na życie będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.


SPRAWDŹ OFERTĘ POLIS NA ŻYCIE


Do polisy indywidualnie czy grupowo?

Ubezpieczenia to nie musi być dziedzina, w której niezwykle dobrze się orientujemy, aby dokonać dobrego wyboru. Trzeba po prostu pamiętać o jej kilku ważnych aspektach, rozważyć potrzeby i możliwości finansowe.

Pierwszą kwestią do rozważenia jest rodzaj ubezpieczenia. Możemy zdecydować się na indywidualne ubezpieczenie lub grupowe, które najczęściej oferowane jest przez pracodawców. Grupowa polisa jest zazwyczaj o wiele tańsza i wymaga od nas mniej kroków do podjęci, jak na przykład brak badań lekarskich. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że grupowe ubezpieczenie jest sprofilowane dla dużej grupy pracowników, dlatego taka oferta może zawierać rozszerzenia, które w ogóle nie są nam potrzebne.

Indywidualne ubezpieczenie będzie dokładnie odpowiadało naszym potrzebom. Zakres ochrony możemy spokojnie dopasować do naszych możliwości finansowych a także wybrać we własnym zakresie rodzaj ochrony, na którym najbardziej nam zależy.


Im wcześniej, tym większa korzyść

Pamiętać musimy również, że im wcześniej zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia, tym lepiej dla nas. Wiek działa na naszą niekorzyść.

Im starsza osoba, tym większa możliwość zwiększania liczby badań lekarskich, wiek wpływa również na wyższe ceny ubezpieczenia.

Jednak wielu z nas odkłada na późnej decyzję o zakupie polisy. Możemy chcieć wyjechać najpierw na urlop, później chcemy tylko dokończyć remont, następnie zmieniamy pracę, więc z decyzją wciąż się wstrzymujemy. Czas leci i odbywa się to na naszą niekorzyść. Jeśli zależy nam na ubezpieczeniu, nie będziemy odkładać tej decyzji na później.


Suma ubezpieczenia - miara możliwości

Mierzmy siły na zamiary – to przede wszystkim. Jeśli wyobrażamy sobie stratę pracy, ciężką chorobę lub inne powodu trudności finansowych, to nie podejmiemy decyzji zbyt pochopnie.  A decyzją najczęściej pochopnie podejmowaną jest ta, dotycząca sumy ubezpieczenia.

Warto na tę kwestię zwrócić uwagę, ponieważ nie należy kierować się wysoką sumą ubezpieczenia. Z wysoką sumą ubezpieczenia adekwatnie idą w parze wysokie składki. Jeśli w danym momencie jesteśmy w stanie opłacać wysokie składki, musimy rozważyć możliwość trudności finansowych, które mogą wystąpić w przyszłości. Bądźmy na wszystko przygotowani i zastanówmy się odpowiednio wcześniej, czy tak wysoka suma jest nam niezbędna.


Nie wszystkie umowy dodatkowe są potrzebne

Wiele osób uważa, że najlepsza polisa na życie to taka, która ma szeroki zakres ochrony. Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają dzisiaj dużo możliwości dodatkowego zabezpieczenia. Możemy wykupić rozszerzenie dotyczące wypadków samochodowych, możliwości zdiagnozowania nowotworu, ubezpieczenie od utraty pracy, narodzin dziecka. Ważne, aby decyzji o umowach dodatkowych nie podejmować zbyt pochopnie. Możemy wówczas wykupić rozszerzenia, które wcale nie są nam potrzebne.

Przeanalizujmy zatem swoje możliwości finansowe, ryzyko chorób, jakie mogą nam spotkać oraz innych zdarzeń, na wypadek których będziemy zabezpieczeni. Wybierzmy tylko te, które mogą okazać nam się wyjątkowo pomocne.

UBEZPIECZENIE W KORZYSTNEJ CENIE

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: