witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Jakie ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Bierzesz kredyt na zakup mieszkania czy budowę domu? Jeśli tak, to bank, w którym starasz się o sfinansowanie takiej inwestycji będzie wymagał dodatkowego zabezpieczenia w postaci polisy. Obligatoryjnie jest to ubezpieczenie samej nieruchomości, ale przyda się także ochrona dla lokatorów. W końcu wypadki chodzą po ludziach, a ratę kredytu spłacać trzeba.
hipoteka
Praktycznie ani ubezpieczenie nieruchomości, ani ubezpieczenie na życie nie są obowiązkowe. Wyjątek dotyczy kilku przypadków. Jednak to bank, który wykłada pieniądze w ramach hipoteki, chce mieć gwarancję zwrotu pożyczki i to on decyduje o warunkach przyznania (lub odrzucenia) wniosku kredytowego.
 

Ubezpieczenie do kredytu – jakie wybrać?


Konieczność posiadania polisy mieszkaniowej, choćby w minimalnym zakresie i najniższej składce, jest zrozumiała z punktu widzenia banku, ale i dla ubezpieczonego, bo poza dodatkową opłatą, taki zabieg wyjdzie mu na dobre. W razie gdyby doszło do spłonięcia czy zalania nieruchomości w trakcie spłacania kredytu, resztę pożyczki zapłaci towarzystwo, a nie lokator. Dlatego bank wymaga też dokonania tzw. cesji, czyli przepisania praw do odszkodowania. Poszkodowany zostaje bez dachu nad głową, ale i bez zadłużenia.

A co z ochroną życia i zdrowia? Ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego również warto mieć ze względu na ryzyko doznania wypadku czy urazu w trakcie spłacania kredytu – warto pamiętać, że okres ten może trwać nawet 30 lat i dłużej. Dlatego należy wybrać nie tylko najtańsze ubezpieczenie na życie do kredytu, ale przede wszystkim to, które obejmuje jak najwięcej możliwych ryzyk:
·         poważne zachorowanie,
·         pobyt w szpitalu,
·         operacja,
·         rehabilitacja,
·         śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
·         medyczne assistance,
·         trwałe inwalidztwo,
·         ochrona prawna,
·         NNW.

Ubezpieczenie na życie do kredytu z lowcakredytow.pl nie musi obejmować wszystkich z wymienionych rozszerzeń, ale tylko te, których wystąpienia się obawiasz, np. w najbliższej rodzinie zdarzyły się przypadki zdiagnozowania nowotworu złośliwego.
Ważnym dodatkiem w ubezpieczeniu na życie do kredytu hipotecznego jest ryzyko utraty pracy, co wiąże się z czasową niezdolnością do wykonywania pracy zarobkowej, a tym samym do regularnego spłacania rat kredytu.
 

Kto oferuje polisę na życie do kredytu hipotecznego?


Polisa na życie, polisa mieszkaniowa i nawet sam kredyt hipoteczny to produkty, które kupisz razem lub osobno.
Co będzie lepsze? Porównujemy oba sposoby.

1.       WSPÓLNY PAKIET W BANKU
Każdy liczący się na rynku bank posiada w swojej ofercie produkty finansowe i ubezpieczeniowe, które łączy ze sobą kusząc klientów atrakcyjnymi zniżkami czy zwrotami (np. mBank za zakup ubezpieczenia na wypadek nowotworu mWaleczni zwraca 55 zł, a za zakup polisy mieszkaniowej daje 20% zniżki za zakup online).
Takie rozwiązanie ma podstawową wadę – brak porównania z innymi ofertami. W jednym banku decydujesz się na jeden kredyt hipoteczny, jedną polisę na życie do kredytu i jedno ubezpieczenie nieruchomości nie wiedząc czy aby nie przepłacasz za całość. W przypadku ubezpieczeń bank działa na zasadzie porozumienia z jednym ubezpieczycielem, np. Millennium to tak naprawdę oferta PZU.

2.       KREDYT I POLISY ODDZIELNIE
Znacznie bardziej korzystne przed zakupem kredytu czy ubezpieczenia wydaje się porównanie takich produktów w Internecie. Przede wszystkim brak pośpiechu może zaprocentować znalezieniem polisy czy hipoteki na najkorzystniejszych warunkach, ale trzeba wiedzieć gdzie szukać, żeby oszczędzić czas i pieniądze.
Sprawdzonym i zyskującym coraz większą popularność sposobem są porównywarki online. W przypadku kredytu warto sprawdzić rozwiązania typu porównywarka kredytów hipotecznych - Lowcakredytow.pl gdzie znajdziesz aż 23 propozycje zawarcia umowy pożyczkowej z bankiem.
Nie gorzej wygląda porównanie ofert polisowych. Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń mieszkaniowych możesz znaleźć nawet kilkanaście ofert z różnym zakresem ochrony, a porównywarka polis życiowych pozwoli zestawić do 5 ofert, które bez żadnych zobowiązań omówisz na spotkaniu z agentem ubezpieczeniowym.
 

Warunki ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego


Zawierając umowę polisową pamiętaj o dwóch opcjach – możesz to zrobić razem z zawieranym kredytem lub w trakcie trwania umowy kredytu. Ma to znaczenie m.in. przy ustalaniu sumy ubezpieczenia.
W polisach na życie do kredytu oferowanych przez bank zwróć uwagę na zakres ochrony i na wyłączenia odpowiedzialności. Zakres ochrony to nie więcej jak kilka zdarzeń – może być ich kilka razy więcej, jeśli zdecydujesz się na zawarcie indywidualnego ubezpieczenia na życie, nawet z wyższą składką. W wyłączeniach odpowiedzialności sprawdź wykaz chorób, jeśli polisa zawiera rozszerzenie poważne zachorowanie. Nie bez znaczenia jest także karencja, czyli czasowe zawieszenie odpowiedzialności towarzystwa – trwa ona najczęściej kilka miesięcy, ale może być kluczowa w perspektywie doznanego wypadku.
 
Co ważne, jeszcze do niedawna zakup polisy mieszkaniowej wiązał klienta z bankiem, w którym uzyskał on kredyt. Teraz zamiast nakazu jest tylko zachęta. Z kolei dla ubezpieczenia życiowego wybór jest zupełnie dobrowolny – wystarczy zgłosić do banku, w którym starasz się o kredyt, że zawierasz umowę polisową na indywidulanych zasadach.

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: