witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Jak przygotować się do rozmowy z doradcą ubezpieczeniowym?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Każdy doradca ubezpieczeniowy będzie próbował nas przekonać, że jego firma, a tym samym produkt jest najlepszy na rynku. Na tym polega w końcu jego praca. Jednak dzięki podstawowej znajomości tematu mamy szansę wynegocjowania najkorzystniejszych warunków dla siebie.

Fot. archiwum własne

Nieznajomość prawa szkodzi. Podobnie jest w przypadku ubezpieczeń. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy uczynić jest przejrzenie rynku ubezpieczeń na życie pod względem towarzystw i ich produktów – w rzeczywistości różnią się między sobą niewielkimi szczegółami.

    Wykorzystaj najlepszą okazję


Poproś o OWU

O Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) powinniśmy poprosić już na pierwszym spotkaniu z doradcą. Będzie to sygnał dla drugiej strony, że ma do czynienia z klientem świadomym własnych potrzeb, a nam pozwoli na spokojną analizę i zapoznanie się z produktem.
OWU to dokument, który da nam wiele niezbędnych informacji o danym produkcie. Dowiemy się za co towarzystwo nie wypłaci nam odszkodowania, kiedy i co możemy zmieniać w umowie, jaki jest podstawowy zakres ochrony proponowanego ubezpieczenia na życie, jak wygląda procedura rezygnacji z polisy na życie, itp.
Kolejne spotkanie powinno polegać na wyjaśnieniu wszystkich zawiłych kwestii i definicji, które zawiera dokument OWU. Branżowy język ubezpieczycieli nie zawsze jest zrozumiały dla klientów. Nie ma w tym niczego dziwnego, a chodzi przecież o nasze pieniądze powierzane towarzystwu.

Zapytaj o kwotę

O wysokich zyskach, jakie możemy osiągnąć nabywając ubezpieczenie na życie, doradca z pewnością nie zapomni nas poinformować. Jednak nie zawsze dowiemy się jakie w związku z prowadzeniem polisy na życie ponosimy koszty (chodzi m. in. o koszty związane z zarejestrowaniem polisy, z prowizją agenta, z administrowaniem funduszem kapitałowym itp.). Warto więc poprosić o ich zestawienie.
Czynnością równie istotną jest ustalenie odpowiedniej sumy ubezpieczenia. To właśnie ta kwota będzie wypłacona, jeśli dojdzie do zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową. Przyjmuje się, że wysokość świadczenia powinna być tak dobrana i wyliczona, aby rodzina ubezpieczonego mogła za tę kwotę utrzymać się przez okres dwóch lat.


Wybór ubezpieczenia zależy od naszej aktualnej sytuacji i potrzeb. Warto zapytać siebie, co jest dla nas ważne – ochrona, a może polisa połączona z oszczędzaniem? Pamiętajmy jednak, że ubezpieczenie z produktem oszczędnościowym jest czymś innym od lokaty w banku.


Redakcja portalu: polisynazycie.com.pl
 

    Twoja polisa w jednym miejscu

 

« Powrót do listy artykułów

Google+FacebookPodziel się ze znajomymi: